Avatar uživatele
Beer4Real

Výlet na Mars bez návratu

Hodně se o tom psalo, jak statisíce lidí tam chtějí dobrovolně zůstat.
Ale jak je možné tam rozvinout život?
Jak by se tam živili, co by jedli když tam nic není?
To chce někdo dobrovolně strávit zbytek života zavřený v buňce?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Andre5000 před 3736 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Já se přihlásil, ale žel bohu, nevybrali mne! Škoda, měli by o srandu postaráno! 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Plánuje se postavení jistého zázemí. Počíta se i s tím, že část potravy by se produkovalo přímo tam.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Rohlik

Co se týče jídla…Tak už teď se mluví o tom, že 3D tiskárny budou časem umět i „tisknout“ jídlo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
MK44

„chce někdo dobrovolně strávit zbytek života zavřený v buňce?“ – Jsou takoví nadšenci. Ale já myslím, že kdyby na to opravdu přišlo, že by si to ještě rozmysleli.

Klid, ono to tak hned nebude na pořadu dne. A nikdo si to nevezme na triko dřív, než bude mít aspoň teoreticky zajištěno, že mu posádka na Marsu vydrží dva roky, než se bude moct vrátit. Nehledě na to, že automaty vyjdou levněji. Nepotřebují skleníky s rajčatama nebo s mrkví, nepotřebují vzduch, nepotřebují ani sprchu ani klozet, nepotřebují léky, netrpí ponorkovou nemocí, nemusí si pouštět filmy nebo hrát kuželky. Vydržovat tam nějakého živého „darmožrouta“ je relativně příliš nákladné a penízky se musí šetřit…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Pravděpodobně ano. I děti, že by se tam rodily. Myslím, že stejně k ničemu takovému nedojde. Tady opustí ( u nás už 2 ženy ) manžela, rodinu a „odstěhují“ se na Mars, bez možnosti návratu ? Je to velmi utopistické, ale každý je strůjcem svého štěstí. Pokud si to tak velmi přejí, tak jim přeji hezký a šťastný život na Marsu. Raději zůstanu tady. 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek