bolak

Vylepšili byste nějak stávající pravidla fotbalu, aby byly zápasy pro diváka atraktivnější?

Nedávno jsem narazil na Sport.cz na názor, kde nějakej diskutér psal (po shlédnutí zápasu plného úporného bránění s výsledkem 0:0 po 120 minutách) že by navrhoval zrušit penalty, a že by po skončení hrací doby automaticky postupoval tým s více střelami na bránu. Že by to co do koukatelnosti fotbalu prospělo.

Já zas, nezávisle na něm, asi před měsícem někde psal, že bych v gambrinus lize upravil bodování, tak aby za remízu byl normálně 1 bod, ale za remízu 0:0 by bylo 0 bodů.

Co si o tom myslíte, líbilo nebo nelíbilo by se vám to, a máte nějaké vlastní nápady které by podle vás vylepšili současný fotbal?
Doplňuji:
Mirdas: Něco jsem včera do tý otázky zapomněl vložit, ale koukám že tě napadlo něco podobného. Ale přesto to doplním:

Taky jsem si říkal že by bylo dobrý, aby sestup nehrozil jen dvěma týmům, ale třeba 5ti, aby bylo na všech místech o co hrát až do posledního kola. Navrhoval bych 1 přímý sestup do 2. ligy, a další 4 poslední místa by hrály baráž s 2. až 5. místem z II. ligy, takže teoreticky by mohlo postoupit/sestoupit až 5 týmů během jedné sezóny, a nebo taky jen 1. tým, záleželo by na tom který tým je lepší. Teď je to udělaný tak, že automaticky postupují/sestupují 2 týmy, přičemž nikde není zaručeno že ty 2 postupující týmy jsou lepší než ty 2. sestupující, kvalita ligy tudíž může klidně oslábnout dvěma příchozími týmy, které do I. ligy nepatří. Navíc většinou je to ještě hozený tak, že polovina tabulky už nemá 10 kol před koncem o co hrát. Letos těch týmů bylo sice míň, protože byl vocas ligy vyrovnanej, ale to byla světlá výjimka, která se přihodí jednou za 10 let.

Nejlepší odpověď
Mirdas

Já osobně bych změnil systém střídání aby se například nedala takticky zdržovat hra a to tak, že by se avízované střídání povolovalo s povolením hlavního rozhodčího jen v průběhu hry, jako to je při návratu hráče po ošetření.

V Gambrinus lize by poslední dva týmy sestupovali automaticky jako doposud a naopak vítěz první ligy by měl postup také zajištěn, jen o druhé postupující místo by se utkali týmy z druhého až pátého místa v Play Off.

Další odpovědi
marci1

Trošku bych to odlehčila. Hráči by mohli hrát nahoře bez ( bez triček ). Bylo by to hezké ! 🙂

Nazdar Bazar

Já bych spojil oba sektory fanoušků. To by bylo výtržností !

melanie

Já bych zakázala řvaní, troubení apod. Jelikož to tam bývá jak v úle a taky to o lidech lecos říká :)

suaeda

Zda bych měnil pravidla nevím, ale „Český fotbal“ by zcela určitě potřeboval zlepšit. Při porovnání zápasů nejlepších týmů na mistráku s výkony našich fotbalistů, tak mi napadá jen přirovnání, že u nás se hraje pralesní liga nejnižšího stupně.
A bohužel u nás by byla potřeba také změnit agresivita opilých diváků.

a623682@drdr

za simulovani cervena & stop na dvacet zapasu. a v satnach zlomit nohy.

tencosepta

Balón pobít ocelovými hřeby a zábavu by bylo postaráno.

bolak

A ještě bych změnil pravidlo pro penaltu, v případě že obránce fauluje hráče kterej nezpracoval balón a už by neměl šanci se k němu dostat, nebyla automaticky nařízena penalta přesto že faul se stal ve vápně, protože kdyby k faulu nedošlo, žádná gólová situace by nemohla nastat. Žlutou kartu jo, protože šlo o faul ve vápně a ten hráč ho fauloval s úmyslem aby zabránil gólový situaci, ale penalta až po posouzení rozhodčího, jestli by se situace nějak změnila kdyby k faulu nedošlo.

bolak

a623682@drdr: já bych to udělal jinak, já bych nařídil povinnost pozápasové komise rozhodčích, tedy po každém zápase (případně jen po vznesení stížnosti) by zasedlo 3–5 rozhodčích (tzv. televizních) a ty by shlédli celý zápas, vybrali by kritické momenty které by jim střižna sestříhala ze všech různých pohledů, a tam by se pak posuzovalo… Posuzovalo by se simulování, zdržování hry, útoky (včetně slovních), úmyslné ruky (nepřiznané) a podobné věci, včetně pochybení rozhodčích, a podle toho by se udělovaly pozápasové tresty. Takže třeba v případě že by někdo udělal faul na červenou kartu a rozhodčí si toho nevšiml, tak by dostal stopku na další zápas (kterou by stejně měl podle pravidel dostat). To samý simulování, nahranej pád, stopka na další zápas. To by byly potom fair-play zápasy, to byste viděli jak by přestalo padání ve vápně, jak by se hráči sami hlásili o žlutou kartu že šáhli rukou na balon. Ono dneska když se člověk dívá na zápas, tak jakmile někdo předběhne obranu, hned se zvedne 10 rukou nahoru aby rozhodčí odpískal ofsajd, i když žádnej nebyl. Nebo fanoušci řvou „rukáá“ a pískaj i když žádná ruka nebyla, jen aby zmátli rozhodčího, a ten hodně často píská pouze právě proto. Ono když 10.000 lidí řve „ruka“ a píská, tak je rozhodčí pod kurevským tlakem, a pokud tu situaci neviděl přesně tak někdy pískne i to co nebylo, protože z jeho pohledu: půlka stadionu píská ruku, ono to tam někam padalo, ale přesně jsem to neviděl, ale když to vidělo tisíce lidí, tu ruku, tak to tak muselo bejt..hvízd!

bolak

Mirdas: Já bych to s tím střídáním udělal jinak, a to tak že bych normálně toho 4 rozhodčího co tam běhá s tou LED cedulí nechal stopovat pauzy, ale kompletně všechny, né jako se to dělá teď. Prostě míč se dostane mimo plochu, začít stopovat, až se začne hrát, tak stopky pozastavit. Stejně tak když se přeruší hra, nejlépe by bylo vymyslet nějakou technologii která by byla zabudovaná do píšťalky, aby jakmile do ní rozhodčí pískne (zastaví hru) se automaticky spustil stopky, jakmile do ní pískne podruhé, by se stopky zastavily, a na konci zápasu v devadesátý minutě by mu to ukázalo na hodinkách přesnou hodnotu a ta by se rozběhla na hlavní tabuli, takže by se vlastně odehrálo 90 minut čistýho času (jako v hokeji) a jakýkoliv zdržování by bylo absolutně zbytečný. O to víc by ty hráči byli unavený, protože i tu dobu co by zdržovali, by byly pořád na nohou, a jakmile by vypršela 90. minuta, na tabuli by se rozběhl časovač, odpočítávání 25 minut a bylo by to vyřešeno. Tabule by pak byla byla taky propojená s píšťalkou, takže kdykoliv by rozhodčí písknul, časovač na tabuli by se stopnul a rozběhl zase až při dalším písknutí.