Megaloman

Je možné ohradit se proti provozovateli skříněk v OC, i když tam měl napsáno, že za odložené věci neručí ?

Zdravím, dnes mi byla vykradena skříňka v Obchodním centru. Neměl jsem tam buhvíjak cenné věci (v hodnotě cca 700 Kč). Jednoznačně se jednalo o chybu v zabezpečení těch skříněk, protože když jsem tam přišel a zadal jsem tam svoje heslo, tak se mi skříňka otevřela, i když už tam byly dávno jiné věci jiného člověka. Skříňku jsme zamčeli, zavolali policii, ta si přehrála kamerový záznam, na kterém je viditelný člověk, jak do skříňky ukládá svoje věci a po nálezu té mé s ní odchází pryč. Myslím si však, že policie nic nevyřeší (zdá se mi to absolutně nereálné, aby z toho systému někoho identifikovali, když nejsou schopni ani rozpoznat člověka co odnesl milion z banky). Proto se vás ptám, je možné ohradit se proti provozovateli těch skříněk, i když tam měl napsáno, že za odložené věci neručí ? Podle těchto stránek totiž tento nápis nic neznamená http://www.prav­nik.cz/a/197/od­povednost-na-vecech-vnesenych-odlozenych.html. Přemýšlím, že asi týden počkám a když policie nic nezjistí, tak zkusím na toho provozovatele zatlačit, co myslíte ?

Odpovědi
anonym

Zatlač na něj, pokud má místo pro odložení věcí, nemůže se zbavit odpovědnosti.