Je možné ohradit se proti provozovateli skříněk v OC, i když tam měl napsáno, že za odložené věci neručí ?

Zdravím, dnes mi byla vykradena skříňka v Obchodním centru. Neměl jsem tam buhvíjak cenné věci (v hodnotě cca 700 Kč). Jednoznačně se jednalo o chybu v zabezpečení těch skříněk, protože když jsem tam přišel a zadal jsem tam svoje heslo, tak se mi skříňka otevřela, i když už tam byly dávno jiné věci jiného člověka. Skříňku jsme zamčeli, zavolali policii, ta si přehrála kamerový záznam, na kterém je viditelný člověk, jak do skříňky ukládá svoje věci a po nálezu té mé s ní odchází pryč. Myslím si však, že policie nic nevyřeší (zdá se mi to absolutně nereálné, aby z toho systému někoho identifikovali, když nejsou schopni ani rozpoznat člověka co odnesl milion z banky). Proto se vás ptám, je možné ohradit se proti provozovateli těch skříněk, i když tam měl napsáno, že za odložené věci neručí ? Podle těchto stránek totiž tento nápis nic neznamená http://www.pravnik.cz/…. Přemýšlím, že asi týden počkám a když policie nic nezjistí, tak zkusím na toho provozovatele zatlačit, co myslíte ?

Odpovědi:

Zatlač na něj, pokud má místo pro odložení věcí, nemůže se zbavit odpovědnosti.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1814
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 389
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.