Phil

Nevíte proč se náhle snížil výkon meho notebooku??

V poslední době došlo ke značnému snížení výkonu mého notebooku. Je to velmi vidět, třeba že už nestíhá pomalu skype a nějakou hru najednou, i když to předtím zvládal. Nebo musím mít hry na nejnižší detaily. Nevíte, čím to může být způsobeno?

Počítač:
OS: Windows 8.1
Graf.: Radeon HD 7×xxM Series
Proc.: Intel Core i7 2,20GHz
RAM: 8,00 GB (7,89 GB využitelných)
Doplňuji:
Děkuji za rady. Mohlo by pomoci aktualizování ovladačů karet? Upřímně, třeba takovou Armu II jsem hrál na normální detaily s FPS okolo 50–60, ale nyní musím na malé detaily a i tak se to téměř seká..

Odpovědi
jpau

Napšíu ti jak to řeším já, nicméně to není zcela korektní postup… Reinstal (lepení problém oddaluje ale neřeší, Win 8.1 zavání upgradem – chápej jako upgradem již nalomeného os).

Dlouhodobější řešení: Používej Linux, objevíš zcela novou dimenzi problémů 😁

Quimby

Linux by to asi taky vyřešil, ale pak si nezahraje asi moc her. Zkus defragmentaci disku, stáhni si program Cclenaer a nech ho aby vyčistil disk. Pokud ani to nepomůže tak reinstall systému.

rigormortis

A teplota procesoru? Nainstalujste sledovač teploty procesoru a podívejte se, zda není potřeba vyměnit teplovodivou pastu na chladiči. (http://www.slu­necnice.cz/sw/co­re-temp/).
Nad 75C už by si to zasloužilo repas.

Potom jsem se setkal i s aktivním připojením ke vzdálenému disku nebo ploše i když nebyly zapnuté, tak v podsystému běžely stále a hltily PC (CTRL+ALT+DEL…najít v procesech toho žrouta PCU a buď vypnout proces nebo odinstalovat ten program)

icurusL

Je taky dost možné, že tam můžeš mít nějakou špínu (adware, spyware, malware), které ti snižuje CPU. Tady máš stránku (ŽÁDNÁ REKLAMA) kde se těmito případy zabývají: http://forum.vi­ry.cz/
Prostě se tam zaregistruješ přihlásíš a pojedeš dolů a najdeš si sekci = Havěť – viry, spyware, rootkity
A tam klikneš na = Řešení problémů, logy
Pak = nové téma a tam už to vypíšeš

Doplňuji:
Pomáhají tam Moderátoři stránky, kteří jsou zkušení, takže se nemusíš ničeho bát :)