PetraM.

Výkon jiné práce než sjednané

Pracuji jako kuchař a zaměstnavatel po mně chce, abych vymaloval provozovnu. Chtěl jsem se zeptat, zda má právo mi tuto práci nařídit? Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
panenka

nemá na to právo e smlouvě máš kuchař tak bys měl ykonávat profesi kterou máš e smlouvě napsanou.at si tam pozve někoho jiného nebo at si to udělá sám

Další odpovědi
standa

Jednoznačně na toto právo NEMÁ !!!

Nepředpokládám, že ve své pracovní smlouvě, případně v popisu pracovní náplně, na kterou by pracovní smlouva odkazovala, byste měl tuto ´údržbářskou´ aktivitu napsanou.

Na druhou stranu (aniž bych znal poměry ve vaší firmě) doporučuji určitou formu ´spolupráce´, tj. nasnažit se kategoricky uplatňovat svá nesporná práva (že jste zaměstnán jako kuchař, nikoli jako údržbář), ale pokusit se se svým nadřízeným (majitelem) dohodnout na určitém kompromisu, který bude spočívat v tom, že jste připraven pomoci s nějakými ´nekuchařskými´ přípravnými pracemi (stěhování nábytku, přikrývání nábytku, nějaké pomocné práce pro malíře, částečný úklid atd.), ale rozhodně se distancujte od celkové odpovědnosti za vymalování…

kenyrts

Jasně,že právo je na váší straně,ale já dle svých zkušeností bych ho tak vehementně neprosazoval,je­likož vím,co si dnes zaměstnavatel,ne může,ale dovolí.A to už vůbec nemluvím o nějaké malé firmě,tam je to úplně bez diskuse,(proti vám).