Reny

Vyjmutí z dědického řízení

Dobrý den,
maminka umřela ale nezanechala žádnou závěť.Ze sestrou jsme našly vklad.knížku která je na heslo.která patřila mamce,přitom ty peníze patří bratrovi které dostal za úraz v r. 2001.Podotýkám že to sestra společně s mamkou vyřízovaly.V té době bratr dělal neplechu a zůstal na vozíku, takže ty peníze vložila na svou knížku s tým že jsou jeho.
Teď máme problém u dědic.řízení, protože se nenašel žádný doklad o převzetí této částky.Bratr tvrdí nic nepodepisoval ani mamce nedával plnou moc.Sestra se obrátila na Komerční banku kde to tenkrát vyřízovala ale nic tam nenašli.Musí přece existovat nějaký archiv, kde se tyto náležitosti ukládají nějakou dobu?
Doplňuji:
Děkují za odpověď, ale moc nepotěšila a proto jsem se chtěla ještě zeptat jestli by to nešlo ještě tak, že bychom se ze sestrou u p.notářky spoleně nějakou písemným prohlášením zaručily, že ty peníze opravdu patří bratrovi.

Nejlepší odpověď
standa

Obávám se, že i kdyby se teď našla (u nějaké pojišťovny) dokumentace o vyplacení náhrady za zmiňovaný úraz, tak to stejně nepomůže, protože nebude prokázána příčinná souvislost s těmi penězi, které jsou uložené na vkladní knížce. Aby tato částka byla vyjmuta z dědického řízení a byla tak legitimně předána bratrovi, musel by existovat dokument, ze kterého by vyplývala skutečnost, že peníze na vkladní knížce maminky byly jen uschovány pro budoucí potřeby bratra.