Makina

Vyjdou levněji svatební šaty z půjčovny nebo na zakázku ušité?

Nejlepší odpověď
Pájo

Můj názor je, že šaty z půjčovný jsou vyhozené peníze. Půjčíte si je, zaplatíte tisíce a jdete je vrátit…to vám příjde výhodné?? Šikovná krejčová Vám ušije šaty dostatečně slavnostní, po pár úpravách z nich budou rázem šaty svatební a po svatbě je ještě užijete… pokud tedy netrváte na kilometru silonu a obručové konstrukci… kde je vaše nápaditost, ženy a hlavně ženská rafinovanost?
Doplňuji:
Pro jmhad:
proto píši: „… pokud tedy netrváte na kilometru silonu a obručové konstrukci…“
Doba se mění, trendy se mění …i ženy se mění. Kolik času „téhle svatební módě“ dáváte Vy… já osobně 5… max.10 let… ;)

Další odpovědi
uznevim8

Jak kdy a jak které šaty. Mě to někdy přijde, že to vyjde cenově na stejno, opravdu ale záleží na typu šatů.

ReHu

Jde o to jaké šaty.
Nějaké opravdu pěkné, zdobené, složitý střih nebo vyšívané apd., z dobrého materiálu asi vyjdou levněji z půjčovny.
Pěkné jednoduché možná levněji ušité.

Drap

Pokud by vyšlo levněji šití, tak by půjčovny asi ani žádé nebyly.

venkovan

Levnější je zajít s kamarády na pivko při cestě to vzít přes uřad v „pivním“ oblečení. To ostatní je jen nadstavba.

kamuska

samozdřejmě, že z půjčovy

Sůwa

Souhlasím s >venkovanem<, jen bych doplnila „lepší“ pivní šaty. Na další svatbu si stejné těžko vezmeš.
Za 5000,– (+ něco málo k tomu), jak píše >market666<, pořídím nový sporák se sklokeramickou deskou, nebo jiné vybavení domácnosti, šaty jsou na 1 den a stejně nezaručí trvalý a pevný vztah v manželství.

Market666

Samozřejmě, že z půjčovny. Tam se dají sehnat zhruba za 5000,– Kč, ale nevím, kde byste za takovou cenu sehnala nové svatební šaty.

jmhad

No Pájo,už jsi viděl ženskou,aby si přešila svatební šaty a chodila v nich?Já se přikláním k názoru,že záleží na tom,jaké šaty to budou a kdo a kde je bude šít či budou se půjčovat.

tyna.ryglova

Levněji určitě vyjde, když navštívíš nějaký svatební salón, ve kterém si svatební šaty půjčíš. Nikdy jsem nepochopila, proč si některé ženy svatební šaty kupují nebo nechávají dokonce šít, když jim pak leží celý život ve skříni. Nejsou to šaty, které by se daly jinak nosit. Já jsem si je půjčila z tohoto salónu https://www.puj­covna-renata.cz/svatebni-salon/ a po svatbě jsem je tam zase vrátila .