Nenaplněný

Výhřevnost briket.

U některých briket z měkkého dřeva je udávaná výhřevnost vyšší než u některých briket z tvrdého dřeva. Jedná se o stejného výrobce ( Biomac ). Jak je to možné ? Jak je to se slisováním briket ? Kg briket z tvrdého d. musí mít přece větší výhřevnost než kg briket z měkkého dřeva. V čem jsou lepší brikety lépe slisované ?
Dík za radu

Nejlepší odpověď
Drap

Výhřevnost nemusí být stejná. Čím více slisováno, tím může déle vydržet.

Rozarkaaa

Výhřevnost může být různá, podle výrobce a způsobu toho vylisování, ale obecně je lepší u briket než u dřeva, topíme s nimi v krbu na chatě a měli jsme od různých výrobců a nakonec jsme skončili na ekobrikety.cz kde se nam jak cena, tak vyhrevnost zdala nejlepší