zzzzz

Vyhovuje vám zde spíš tykání nebo vykání?

Doplňuji:
Jsem také pro tykání, tak vám všem děkuji za odpovědi a jsem ráda, že si zde můžeme tykat.

Nejlepší odpověď
Damiana

Tohle je virtuální svět, takže jsem pro tykání. Normálně si s málokým tykám, ale tady mi to přijde víceméně normální.
Jde tu o zábavu, ne o nic oficiálního ani úředního, tak proč ne?
Myslím, že tykání je na takovýchto serverech úplně v pořádku – je tu pestrá směs lidí, jak se hned odhadne kolik komu je? Jen slušné chování by mělo být samozřejmostí, a to si myslím tady funguje také.

Další odpovědi
anonym

Už tu bylo řešeno, pro nováčky shrnu resumé:
Akceptuje se zde netová zvyklost s tykáním a pokud někdo výslovně trvá na vykání, tak to tu prostě uvede.
Admini přece také tykají, když posílaí infomail, program je tak nastavený podle netikety.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-je-to-tady-s-oslovovanim-tykat-nebo-vykat
Doplňuji:
ad led – v diskuzi, virtuální svět má svá specifika a netiketa je upravuje jednoznačně.
Ti tvoji „reální“ lidé končí pouze u klávesnice, za níž se už stylizují, jak už tu bylo mnohokrát řečeno.
Je to taková pohádka pro dospělé, kde si mnozí suplují absenci reálné sociální komunikace a přitom si mohou hrát v „secondlife“ s neomezenými fantaziemi a bezbřehými fabulacemi.
Takže potom klíďo i stará hrbatá stařenka může vystupovat pod maskou mladistvého sexyvampa a naopak stydlivý študentík s rudýma ušima si může hrát na Ramba se siláckými gesty a slovníkem akčních hrdinů.
(Chceš-li, mohu ti poslat pár příkladů i ze zdejších stránek, mnohdy psychoanalýza odhalí leccos překvapivého).

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/tykani-vykani

briketka10

někdy vyknu jindy tyknu..
specielně barbakan si přál abychom mu tykali 🙂
Doplňuji:
jedna odpověď z odkazu od Dr.Axla
kosaaaak

To máš jednoduchý, je to jako v životě. Šéfovi v práci a prezidentovi republiky se vyká, uklizečkam a hajzlbabam se tyka za každejch okolností. Sem Venca nechodí, takže adminovi s úctou a ostatním můžeš tykat. Však je to jenom virtuální svět. Ty lidi ve skutečnosti neexistujou.

nevychovanec..

pizlicka

v realnem zivote si potrpim spise na vykani.nedovedu si predstavit,ze by mi nekdo napsal-PÍŠETE TO SPATNĚ,PANÍ PIŽLIČKO:-)))

IK

Vyhovuje mi tykání.
Je to komunita, která se tvoří a uvnitř si všichni tykají.

Sůwa

Po registraci na odpovedi.cz jsem se rozhodla jednoznačně pro tykání, protože jen málo tu bude starších než já 🙂 a tykání od ostatních je mi milé, na věku nezáleží. Díky.

WeeBear

I já se přikláním k tykání.
Akorát u sebe zaznamenávám, že ostatním i zde, na Odpovědích, stejně vykám, pokud si nejsem jista, že spadají do mé věkové kategorie. Zlozvyk z reálného světa se přenesl. 🙂

baghira

Rozhodně tykání.
A to nejen zde, ale často i v reálu. Třeba v práci jsem to musel mladším kolegům výslovně nařídit :) nějak se pořád nemohli zbavit úcty k mým šedinám nebo co :)

Michal Kole

Ve škole mě všichni oslovovali sprostě, tak tykání bezproblémů rozdýchám.

hanulka11

jsem pro tykání …také raději tykám

led

Ja som stará škola – slušnosť bola chápaná inak ako dnes. Vykám. Tykám v prípade, že cítim z otázky školoupovinné dieťa, prípadne tým ktorým si trúfam tykať…
„Však to je len virtuálny svet.“ Áno je, ale súčasne je reálny aj s reálnymi ľuďmi – alebo je tu niekto robot?
Ak mi niekto tyká a necítim pritom záchvevy jeho nadradenosti (jeho Hoch), to mi neprekáža, ale v momente hoci jemného záchvevu si viem tvrdo dupnúť.

led

AD Dr.Axl,
Reálne slušný človek odpovedá tam, kde sa nachádza príspevok, na ktorý odpovedá.
V odpovedi som zacítila záchvevy nadradenosti a na to som citlivá. To nepatrí ani na internet.

led

Výnimku tvorí príspevok presmerovaný miesto odpovede na otázku do diskusie.

anonym

ad led vložil jsem obecnou úvahu tvým příspěvkem jen inspirovanou, jež má ale informační hodnotu i pro ostatní a se zvláštním zřetelem na fakt, že nováčci ještě příliš diskuzi neznají a já měl zároveń ještě jedinou možnost doplnění odpovědi.
Veškerá další pokračování jsou beztak už odkázána do diskuze (jako např. tento).
Zároveň jsem výjimečně aplikoval princip, kterýs tu svého času sama obhajovala.
Stejně je houby platné, pokud si tu ve zdejší anarchii bude nás pár mohykánů hrát na opovrhovaný bontón.
Jinak to neber osobně, nakonec mne znáš a v zásadě nám oběma jde o totéž.
P.S. Netreba dupat, neje dovod.