Vyhověli byste těžce nemocnému člověku?

Kdyby vás nemocný požádal na smrtelné posteli o střelnou zbraň/pistoli/ k ukončení jeho života,když ví,že už mu není pomoci.
Nehledě na zákony.
Poskytly byste mu někdo toto jeho poslední přání?
Díky za odpovědi.

Nejlepší odpověď
erakko

,,Nehledě na zákony" Tím myslíte, že by za to nebyl žádný trestní postih?
Pokud ano, tak je má odpověď:
Určitě ano, bral bych to jako morální povinnost. Ukázal bych tím respekt dané osobě.

Na mne většinou nějaká hra na city nefunguje, takže bych u toho nedělal žádné scény. Přece jen, ten člověk stejně umírá. =)

Gecco: Četl jste obsah odpovědi?

Další odpovědi
redy

I kdybych nebyla potrestaná, tak ani náhodou.
Žít jako vrah? Na to nemám koule, a vidíš že nekecám :D:D:D

gecco

Ne – takové jednání zakládá skutkovou podstatu nejméně dvou trestných činů

  • účast na sebevraždě (podle odst. 1 až 3 roky, podle dalších i více)
  • nedovolené ozbrojování (podle odst. 1 až 2 roky)

Případně ještě

  • obecné ohrožení (podle odst. 1 až 2 roky, podle dalších i více)

___
Nejsem blázen…

anonym

Když požádáš o to mne, tak bez nějakého rozhodování!
´´´´´´´´´´´´´­´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´­´´´

Jugare, oprav si : by jste za byste! Já jen, žes mě taky upozorňoval!

gecco

Erakko – myslíš to „nehledě na zákony“? – jo, četl, ale nevím, co to znamená (on je Jugar takovej plantala)…
😉
„nehledě na zákony“ – by dotyčnej nemusel umřít, protože by takovej zákon neplatil…
___
Prozatím ale vycházím z faktu, že žiju v právní společnosti a zákony platěj…
___
Jinou otázkou je, jestli bych dotyčnému pomohl jeho problém vyřešit jinak – ano, pomohl, asistovaná sebevražda je v Evropě minimálně v několika státech legální.

anonym

On by to nikdo nezjistil kdo by mu tu zbraň dal,tak že zákony by na tohle nestačily.

gecco

OK…
Takže bych dotyčnému měl dát dostatečně tajně neregistrovanou zbraň…
😁
No – pojďme opravdu na chvíli připustit, že bych byl blázen a nezvolil relativně jednoduché a legální řešení v podobě asistované sebevraždy (Belgie, Lucembursko, Německo, Nizozemí, Švýcarsko – viz https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Asistovaná_se­bevražda ) – a riskoval bych, že dotyčný:

  1. se zastřelí ´špatně´
  2. nedopatřením zastřelí (i) někoho jiného
  3. v pominutí smyslů zastřelí koho uvidí

___
Jak si to tak čtu – fakt nejsem blázen, abych jako slabomyslný ´dopisoval´ smyšlené scénáře někoho, kdo plácá jako malé děcko…

anonym

Kdybys tam ležel a bylo by ti fakt nejhůř,psal bys jinak.

gecco

Ne…
Chtít něco takového po cizím člověku nelze.

A nikdy bych nechtěl po nikom blízkém, aby šel kvůli mně sedět a nebo si něco doživotně vyčítal…