shaman88

Jaké jsou výhody a nevýhody výplat každých 14 dní u DPČ a HPP?

Zdravím,

chtěl bych se zeptat, jak se účtují výplaty rozdělené na více výplatních termínů z hlediska odvodů, daní a slev na poplatníky. Například výplatní termín 16. a 30. listopadu. Také mě zajímá, co je finančně výhodnější – mít 1, nebo více výplatních termínů v měsíci?

Odpovědi
Alesh

Podle mě je to daňově a i jinak pro zaměstnance z dlouhodobého hlediska zcela stejné. Pokud jsi zvyklý propít výplatu, pak je lepší mít těch výplat více a menších. 🙂

mosoj

15% ze 100 Kč je 15 Kč. 15% ze 200 Kč je třicet Kč. Prašť jako uhoď, nehledě na to že směrodatná je roční daň.
Co je pro tebe výhodnější víš jenom ty.