Monigue

Výhody a nevýhody polohy našeho státu

Dobrý den,jaké jsou výhody a nevýhody polohy našeho státu? Děkuji

Nejlepší odpověď
annas

Hledisko obchodu.

Nevýhoda polohy České republiky spočívá v nepřístupnosti k jakémukoliv moři. Tím pádem nemůžeme počítat s lodní dopravou, která je sice pomalá, leč nejlevnější a velkoobjemová.

Poloha našeho státu uprostřed Evropy je výhodná pro dovozce z jakéhokoli jiného státu v Evropě, protože odevšad je to k nám kousek.

Pro dodavatele z jiných kontinentů je to určitě složitější, musí se hledat jiná řešení – rychlost dopravy, její bezpečnost, náklady, vzdálenost a objem aj.

Další odpovědi
led

Veliká výhoda a súčasne aj nevýhoda je zemepisná dosažiteľnosť z celej Európy. Druhá veľká nevýhoda je v tom, že práve pre svoje umiestnenie v Európe, chce Českú republiku každý dostať do svojej moci.