zuzik18

výhody a nevýhody pojistovaciho agenta

Doplňuji:
kde najít výse provizi?

Nejlepší odpověď
mosoj

Když nikoho neukecáš – nedostaneš !

Další odpovědi
anonym

Jak přesně zní otázka? Ta tu totiž není.
Chceš-li zjistit, co dělá pojišťovací agent, doporučuji navštívit nejbližší pojišťovnu.
Zde zjistíš co a v jaké míře musí „pojišťovák“ zvládnout a co za to dostane. Co Ti nejspíš neřeknou je, že na pojistky zrušené do tří let se vztahují storna, která vybájený příjem poměrně negativně ovlivňují. U některých pojišťoven platí 100% storno až do tří loet, u jiných je to odstupňováno. Také provizní systém se u různých pojišťoven liší.
Doplňuji:
Výše provizí je různá u různých druhů sepsaných finančních produktů. Nejlépe ohodnocené je životní pojištění. Majetkové pojiště a cestovní pojistky jsou ohodnoceny jinou sazbou.
Výši provizí se dozvíš při vstupním pohovoru přímo v pojišťovně.
Peovizí znám tři druhy: provize za sepsání smlouvy, následná provize a štoková (ta je za udržování klientského servisu). V případě, že bys nastoupila k makléři, tak ty další dvě ti nepřizná a první typ provize ti bude vyplácet maximálně z 80%. Štokové provize vyplácí např. ČSOB P. Česká pojišťovna má systém jiný. Ono se to u každé pojišťovny trochu liší.
Nejhorší jsou storna. Když se v pojišťovně na ně zeptáš, tak si rychle uděláš úsudek, jak to s tvými penězi může vypadat.
Vybírej si pojišťovnu, kde systém storen bude nejlidštější. Pokud půjde o pojišťovnu, kde Ti budou storno stahovat ještě za tři roky od sepsání smlouvy, tak si dobře rozmysli, zda do toho vůbec půjdeš.

Jsemtady

Teoreticky slusnej vydelek pokud budes mit trosku hubu a budes ostrejsi a bezpaterni.
Je tam velke riziko v tom .. kdyz neco prodas, tak za to treba dva roky rucis jinak vracis provizi, to se ale lisi jak kde. Nekde dostavas provizi ppstupne jak zakos zaplati, to je lepsi ale neni to bezne. Prumerna provize se pohybuje okolo 3tis za sporeni nebo duchodovej pilir. Jde tam o vysi pojistky atp. Kdyz nic neprodas nic nevydelas a musis si brat kontakty na dalsi lidi. Hm, kdo ma hodne kamaradu a dostane z nich kontakty ma rozumnejma rozjezd, kdo ne to ma tezke.

arygnoc

také isté u iných podomových predavačov – 90% ľudí pred nimi dvere zatvára.

A tých 10% sa nudí a radi si niekoho vypočujú.

suaeda

Pojišťovacího agenta bych dělat nechtěl. Ale přesto, kdo má dost známích, má dobrou výřečnost, přesvědčivost, vypadá solidně a především se vyzná ve všech pojišťovacích produktech tak má na to být dobrým pojišťovákem s dobrou (cca 10%) provizí za sjednané smlouvy. Navíc je dobré, když pojišťovák nabízí více obdobných produktů od různých pojišťoven. Takových moc není, ale vyznají se a můžou nám klientům doporučit (nikoliv hned sjednat) dobrou pojišťovací smlouvu.