Vyhnu se přezkoušení tím,že pujdu dělat autoškolu na na skupinu B i když mi bylo odebráno oprávnění skupiny A1?

Dobrý den,právě mi bylo uděleno podmíněné upuštění od zbytku trestu po době 13 měsíců ze zákazu řízení po dobu 2 let.Zákaz se vztahoval na skupinu A1 a chci si udělat řidičské oprávnění skupiny B.Musím absolvovat přezkoušení když jdu do autoškoly? Přijde mi zvláštní dělat dva stejné testy z odborné způsobilosti po sobě.Bude stačit prokázat způsobilost po dokončení autoškoly a tím bude možnost získat řidičské oprávnění skupiny B?Po případě kdyby to takhle nešlo je možnost se nějak vzdát řidičského oprávnění skupiny A1,protože ho vůbec nepotřebuji a tím si otevřít cestu pro udělení řidičského oprávnění skupiny B? Jde mi jen o to,že soud mi povolil řízení motorových vozidel a já si chci udělat oprávnění na skupinu B.A chci se vyhnout přezkoušení z odborné způsobilosti,pro­tože na motorce už nikdy jed nechci ani nemůžu. Děkuji za odpověď…

Odpovědi
venkovan

Já budu ošklivý, ale některým řidičům dvě zkoušky za sebou ani trochu neuškodí. V čem je problém? Udělat test – dnešní testy se dělají levou zadní, stačí si jen trochu naučit zákon – stejně ho mám znát, tak dva testy za sebou musí normální člověk udělat bez problémů (jsou na www.mdcr.cz – silniční doprava). Psychotesty? Opět zdravý člověk zpravidla ten druhý psychotest zvládne lépe, protože ví co lze očekávat. Nicméně lze se vzdát určité skupiny oprávnění na motorová vozidla, ale lepší je se zeptat na svém úřadě jak se to u vás přesně řeší. Na to stačí i dotaz elektronickou poštou.

Michal Kole

Když vám byl odebrán řidičák tak do autoškoly nesmíte. Nechápu proč by se člověk v trestu nemohl zlepšovat v řízení auta. Vězni taky můžou ve věznici studovat.

http://www.no­vinky.cz/krimi/221786-mladik-jezdil-v-autoskole-navzdory-zakazu-rizeni-ted-mu-hrozi-vezeni.html