Zvědavý

Vyhnu se povinné maturitě z matematiky?

Letos budu dělat závěrky. Kdybych nástavbu dělal dálkově byly by na tři roky – vyhnul bych se ještě matuře z matiky ?? Nebo by to právě od toho roku kdy bych maturoval bylo povinné ?? děkuji
Doplňuji:
děkuji, ale chtěl bych ještě více názorů prosím

Nejlepší odpověď
ivzez

Nedovedu si představit relevatnější odpověď/názor,
než vyjádření ministra školství (viz odkaz v odpovědi Annas) …

Začnete-li nástavbu studovat v roce 2015, skončíte v roce 2018,
tzn., že by se na Vás povinná matematika ještě vztahovat neměla.

Další odpovědi
annas

Informace najdete v odkazu. Je přímo od ministra Chládka – 22. 10. 2014

http://zpravy­.aktualne.cz/do­maci/chladek-maturita-z-matematky-bude-povinna-od-roku-2019/r~35e859­f059ee11e49b26002­590604f2e/

"Chládek: Maturita z matematiky bude povinná od roku 2019

Novinka by se tak poprvé dotkla současných žáků devátých tříd. Dosud se přitom počítalo s povinnou maturitou z tohoto předmětu od roku 2020."
Z matematiky by se i nadále nematurovalo na školách, kde se tento předmět prakticky nevyučuje, tedy především uměleckých, upřesnil ministr.

Pokud by návrh na povinnou maturitu z matematiky prošel, měli by středoškoláci od jara 2019 tři povinné maturitní předměty. Vedle matematiky by to byla ještě čeština, která je povinná i nyní, a cizí jazyk, mezi nímž a matematikou si mohou současní maturanti vybírat.

„Většina odborníků se přiklání k tomu, že by tam byly tyto tři předměty,“ dodal Chládek."

ivosek2

Tento rok to ještě není povinný na všech školách… ale pak se tomu nevyhneš

Putin

V září jsem nastoupil na střední čtyřletý obor a řekli mi, že jsme poslední ročník, který nemá povinnou matematiku; ročník po mne už tedy bude muset psát i tu matematiku a myslím, že pokud je nadstavba 3 roky, tak by být povinná ještě neměla. ;)

annas

Ad ivzez, děkuji.

Tento mladík zřejmě neví, co chce. Stává se to pravidelně. Nedávno se ptal na státní závěrečné zkoušky a v dodadtku doplnil,, že ho zajímala střední škola atd.

Svět se diví, člověk žasne.