SickBreed

Vyhladoví kočka dobrovolně k smrti?

Z důvodů které nebudu rozebírat jsme zdědili kočku (1,5 roku) po chovatelce, která ji navykla na to, že každý den dostává k jídlu jinou konzervu. Kočky máme rádi a tato se dobře sžila s naší druhou kočkou a nebyl žádný problém. Její dietu považujeme ale za vrchol debility a tak chceme zařadit do jejího jídelníčku i granule a navyknout ji na to, že konzervu prostě dojí a nebude každý den dostávat jinou příchuť. Naše pokusy končí tím, že po třech dnech prostě začne zase kočka dostávat normálně nažrat, protože se nedotkne konzervy kterou měla předchozí den, nebo ani nové svojí nejoblíbenšjěí konzervy, pokud na vrch položím 5 kuliček granulí (kvalitních od taste of the wild). Má s tím někdo zkušenosti, je normální, že kočka dělá takové seky a vydrží tak dlouho hladovět i když má permanentní přístup k čestvé potravě a je to pro ní nebezpečné? Za případné další rady jak její dietu upravit bych byl také rád.

Nejlepší odpověď
jmhad

Kočička je osobnost a velmi těžko si zvyká na změnu jídelníčku. Ta moje potvůrka také nebude papinkat kapsičku,co zbyla od večera v misce nebo jiný druh granulí. Ty střídá podle nálady. Dokáže sedět u plných misek a dokud ji nepohladím,nebude jíst. A protože kočička dokáže hladovět poměrně dlouho, hlady nezemře – protože člověk to nevydrží a od snahy něco změnit ustoupí.

Další odpovědi
beer

Říká se sice ‚mlsná jak koza‘, můžeme to ale nahradit s klidným svědomím ‚mlsná jako kočka‘.
Před 14 lety jsem získal ročního kocoura a bylo to naprosto stejné. Jen ty nejlepší pochoutky a kdepak granule! Odmítal téměř vše i několik dnů, ale nakonec ho hlad donutil i ty granule pozřít. Trvalo cca měsíc, dva a dnes má oblíbené i granule. Z 90% mu je předkládám, k tomu sem tam něco ode mne, občas konzerva, atd. Zvykl si a prospívá.
Neboj tedy, snižuj radikálně i konzervy a uvidíš, že si časem zvykne. Rozhodně nevyhladoví k smrti.

arachis

jestli smutní…umírají tak i pejsci,ale kočky většinou tak fixované nebývají,já bych neváhala a navštívila veterinu,není se za co stydět a pokud ten veterinář nic nenaordinuje a nebude to o víkendu,tak by za radu snad ani nic neměl chtít,alespoň ti dva mí radí zdarma,ale kočenku vemte sebou,prohmatá ji alespoň bříško.A kaká?

ReHu

Zkus těch 5 granulek nepokládat navrch ale zamíchat je do oblíbené konzervy.
Mé kočky třeba konzervy skoro nejedí.
Kapsičky, ty ano, ty jim jedou všechny 🙂
Zesnulé mají k dispozici pořád a kapsičku ráno a večer, občas dle potřeby 1 v průběhu dne.
A dělím 1 kapsičku mezi 2 kočky.

mosoj

Konzerva je sice laciná ale není vhodná. Moje kočky se jí ani nedotknou. Proč myslíš že se prodává mix kapsiček pro kočky. Musíš vytipovat jeden dva druhy které budou baštit.
Podle čeho usuzuješ , že jsou granule kvalitní ? Podle ceny ? Vysvětli to kočce.
Zkus granule Perfect Fit. Je více druhů !!! Kupuji Pro- sterile, pro kastrované kočky, vhodné i pro nekastrované.

bolak

Tak jí dej jen půlku konzervy a zbytek do lednice. Druhý den jí dej zase půlku jiný a zbytek dej do lednice. Třetí jí dej tu zbylou půlku z 1. dne a takle bude mít každej den jinou konzervu.

Pokud jich musí střídat víc druhů a nestačí jen 2 typy konzerv, tak postupně ubírej druhy, třeba po jednom týdnu už jich nestřídej 5 druhů ale jen 4, po dalším už ne 4 ale 3, a tak dále, až zbydou jen 2, třeba si toho nevšimne.

Jakmile zbydou jen 2 druhy, tak zkracuj intervaly, třeba že konzervu nevyměníš až ráno, ale už večer než půjdeš spát. Po pár dnech třeba zase o několik hodin dřív, až jednou nastane chvíle kdy je budeš měnit chvíli po sobě a to už bude zvyklá.