Vydrží trvanlivé mléko déle než ''normální'' čerstvé?

Mléko nepiju každý den a jelikož doma ho nikdo jiný nekonzumuje, tak se mi občas stává, že třeba po týdnu od rozdělání v lednici zkysne. Napadlo mě kupovat radši mléko trvanlivé, které by podle názvu mělo vydržet déle. Ale platí to i když ho rozdělám a nechám otevřené v lednici a nebo se tímto opět stává mlékem ''normálním''?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Kup čerstvé mléko s prodlouženou trvanlivostí. Ta může být tak 2 - 3 týdny, chutná normálně, čerstvě. Trvanlivé se nedá pít - chutná "připáleně" a "prošle" :DDD

Další odpovědi:

Zlatý

Vydrží déle,ale nejdravější není. Mléko nezkysne, ale zhořkne.

Stříbrný

Trvanlivé je jen do otevření. Po otevření je to prakticky jedno, do mléka se dostanou záškodníci a je spíš na náhodě jací a v jakém množství. Pokud vím, v žadném mléku by nemělo být nic přidáno, pouze to trvanlivé je ošetřeno teplem trochu drastičtěji.

Stříbrný

Trvanlivé vydrží déle díky různým úpravám hlavně díky pasterizaci. Používám na zadělání těsta jinak jej nekonzumuji a dávám přednost čerstvému mléku koupenému přímo na statku nebo z mléčného automatu. Trvanlivé mléko nezkysne a po otevření z něj po několika dnech vznikne smradlavá našedlá tekutina.

Bronzový

Když jsem byl malý, čerstvé mléko jsem občas pil, ale moc mi nechutnalo, protože jsem na něj nebyl zvyklý. Taky je pravda, že každá kráva má jinak chutné mléko. Jak dlouho čerstvé vydrží, nevím, ale ani krabicové trvanlivé moc dlouho nevydrží - většinou už ten 3. den stojí za houby.

Stříbrný

vydrží, vydrží pokud se dřív nevypije

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Jídlo a vaření

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý hanulka11 986
Zlatý Drap 844
Zlatý annas 758
Zlatý iceT 496
Zlatý marci1 482
Zlatý gecco 431
Zlatý briketka10 415
Zlatý quentos 405
Stříbrný elektrikář 395
Zlatý mosoj 351

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.