Avatar uživatele
Tynka.

Vydrží trvanlivé mléko déle než normální čerstvé?

Mléko nepiju každý den a jelikož doma ho nikdo jiný nekonzumuje, tak se mi občas stává, že třeba po týdnu od rozdělání v lednici zkysne. Napadlo mě kupovat radši mléko trvanlivé, které by podle názvu mělo vydržet déle. Ale platí to i když ho rozdělám a nechám otevřené v lednici a nebo se tímto opět stává mlékem normálním?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3244 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Agneta

Kup čerstvé mléko s prodlouženou trvanlivostí. Ta může být tak 2 – 3 týdny, chutná normálně, čerstvě. Trvanlivé se nedá pít – chutná „připáleně“ a „prošle“ :DDD

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ReHu

Vydrží déle,ale nejdravější není. Mléko nezkysne, ale zhořkne.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dochy

Trvanlivé je jen do otevření. Po otevření je to prakticky jedno, do mléka se dostanou záškodníci a je spíš na náhodě jací a v jakém množství. Pokud vím, v žadném mléku by nemělo být nic přidáno, pouze to trvanlivé je ošetřeno teplem trochu drastičtěji.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
suaeda

Trvanlivé vydrží déle díky různým úpravám hlavně díky pasterizaci. Používám na zadělání těsta jinak jej nekonzumuji a dávám přednost čerstvému mléku koupenému přímo na statku nebo z mléčného automatu. Trvanlivé mléko nezkysne a po otevření z něj po několika dnech vznikne smradlavá našedlá tekutina.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Frogman

Když jsem byl malý, čerstvé mléko jsem občas pil, ale moc mi nechutnalo, protože jsem na něj nebyl zvyklý. Taky je pravda, že každá kráva má jinak chutné mléko. Jak dlouho čerstvé vydrží, nevím, ale ani krabicové trvanlivé moc dlouho nevydrží – většinou už ten 3. den stojí za houby.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

vydrží, vydrží pokud se dřív nevypije

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek