bolak

Vydrží déle vejce vařené či nevařené?

Když dám do lednice dvě stejná vejce, jedno bude uvařené a druhé neuvařené, které se zkazí jako první?

Já bych řekl že to neuvařené, ale je to pouze má domněnka.

Nejlepší odpověď
iceT

I ta vařená vajíčka, která jsou celá, mají ale obal částečně prostupný pro různé organismy a plísně. Nikdy byste je tedy neměli nechávat ležet při pokojové teplotě, natož někde na sluníčku! Vždy je co nejdříve uložte do chladničky. Dobře provařená vajíčka vydrží při teplotě 5 až 10 °C přibližně deset dní.
Zdroj: http://hobby.id­nes.cz/par-tipu-co-s-koledou-aby-se-vam-varena-vejce-neprejedla-pga-/hobby-domov.aspx?c=A090413­_232324_hobby-domov_mce

Další odpovědi
Hykam

Zcela určitě vydrží vejce syrové v pohodě i měsíc, kděžto uvařené se vám zkazí zhruba po týdnu.

rosinka

No, já jsem uvařené vejce v ledničce tak dlouho, jako neuvařené, nikdy neměla. Asi proto, že si myslím, že by tak dlouho nevydrželo čerstvé. Takže se asi zkazí nejdříve to uvařené – taky moje domněnka.
Doplňuji:
Ale je to divné, nemělo by to být naopak?

hanulka11

já bych řekla,že dřív se zkazí vařené- zasmrádne a bude nepoživatelné