Vydrží bramborový salát čerstvý i více jak pět dní v lednici, aniž by z toho měl pak člověk běhavku?

Běhavku alias průjem. Jaká je ideální teplota? Není lepší z hlediska trvanlivosti jej mít třeba jen ve studené komoře?

Odpovědi
ivzez

Podle mne by měl vydržet týden (možná i trochu více). Vždycky dělám
bramborový salát na Štědrý den i Silvestra najednou, ale vydržel nám jenom
jednou (byl samozřejmě v pořádku). Jinak jsme jej pokaždé snědli dříve…

Komoru nedoporučuji, nemusí v ní být stálá teplota.

_______

Doplňuji:
Salát dělám bez cibule.

Hykam

Pro delší výdrž bramborového salátu je dobré cibuli spařit, ta se začíná kazit jako první.

iceT

Ještě lepší než cibuli spařit je orestovat ji do sklovata až dozlatova a po vychladnutí ji přidat do salátu.
Víc jak dva dny uleželý salát bych nesnědla, s majonézou či bez, ne kvůli běhavce, ale prostě proto, že mi už nechutná.

Dochy

Osobně bych považoval za riziko nechat jej déle než 3 dny. Netroufl bych si to testnout.