s1066

Vydrží AA v zimě venku třeba MINUS 20 ??

Doplňuji:
AMERICKA AKITA sledujte katogorie baterkáři

Nejlepší odpověď
anonym

Vydrží,ale ne dlouho. Lepší je AAA!

Další odpovědi
led

Batérie sa bežne dávajú do ladničky. Spomalí sa vybíjací efekt. Vydržia dlhšie, ale nesmú byť mokré.
Ak chcete naopak slabé batérie ešte trocha oživiť, jemne ich zohrejte. Vybíjací efekt sa zrýchli a zosilní. Skôr sa vybijú.

venkovan

Vydrží tak dlouho než je někdo neukradne nebo někam nezapadnou.

Hlada

Mráz články nepoškodí, spíš mírně snižuje samovybíjení. Problém je, že se zvyšuje vnitřní odpor, takže při daném zatížení dává článek nižší napětí. Proto se doporučuje v zimě nosit náhradní baterie v kapse.

mosoj

S teplotou klesá jejich kapacita.
Prostě chemický proces se zpomaluje a snižuje se jeho účinnost.
Je to všeobecný jev u primárních článků i sekundárních článků.

Automobilisté parkující venku na ulici to zajisté znají.

Deli

Já mám tu zkušenost, že dcera přijela z lyží s tím, že jí nefunguje nový foťák. Bylo to jen bateriemi, které nezvládly mráz. V teple doma šlo vše normálně. Šlo o AA.