sonces

Vydržené právo?

Dobrý den, minulý měsíc jsme si nechali udělat projekt na garážové stání. Projektant zjistil, že máme na naší zahradě obecní pozemek, nikdy jsme o tomhle nevěděli,. Pátráme tedy co a jak do r.1921 prý byl pozemek státní a v roce 2009 byl převeden obci.. Máme tedy právo na vydržené právo? Nevíme jak je možné, že pozemek není náš. Dokonce v dopise z katastrálního úřadu, kde nám psali vyjádření co máme dát do pořádku nic nepsali, .v roce 1985 jsme stavěli na pozemcích přilehlých dům, na projektu je pozemek tak, jak jsme si doteď mysleli že je náš. A ejhle! Najednou se tam objevilo 130metrů obecního. Nevíme jak dál.Existuje tedy nějaká jiná možnost než odkoupení

Nejlepší odpověď
Drap

Odkoupení je nejpřístupnjší. Je možný i dlouhodobý pronájem, potom by však nebylo možné na pozemku stavět. Jediná možnost je, dohoda s majitelem, v tomto případě tedy s obcí.

Další odpovědi
Dochy

Poradil bych se s právníkem. Pokud se stát ani obec o pozemek nestarali a vy jste byli přesvědčeni, že jde o váš pozemek, mohlo by to projít (jako možnou komplikaci vidím ten převod ze státu na obec)

sonces

Děkuji za vaše rychlé odpovědi. Starostka bude ještě pátrat v historii, od kdy byl pozemek státní. Na plánech ze stavby domu máme výměru pozemků vyšší, než máme nynější výměru, což je také zajímavé..