no107064

Výdrž moderního Dieselu?

Ani ne tak, otázka jako anketa ohledně moderních Dieselových motorech.

Je známo, že naftové auta vydržela mnohem více než benzínová. Ukázkový příklad, který můžeme na silnicích vidět dodneška. První generace Škoda Octavia, v dnešní době vidíme 95% těchto vozů s TDI (případně SDI) a benzínové octavie už jsou skoro všechny porouchané a zbytek většinou rozprodán na náhradní díly.
Jediné benzínové motory co stojí za to je udržovat jsou motory 1,8T a 1,8T RS. Pokud není octavia TDI tak je to s největší pravděpodobností 1,8T (je pravda, že údržba těchto motorů je náročnější jak u dieselu, obzvláště největší problém sací koš nikdy!! nepodceňovat).

Myslíte si, že u moderních aut co jsou dneska nová, nastane stejná situace, že benzínové auta budou porouchané zatímco dieselové budou s radostí jezdit dál a najezdí více jak 2× více km.
Já osobně si myslím, že sláva spolehlivosti dieselů už je dávno pryč a tyto moderní motory budou funkční jen po krátkou dobu jako benzínové.

Odpovědi
UltraFan

Myslím si, že benzínový motor vydrží déle než moderní diesel.

Benzín beru jako spolehlivější 🙂

anonym

Myslím si, že benzínový motor vydrží déle než moderní diesel.

měl jsem v životě jen jednoho diesela a stále problém. pak už jen benzíňáky, které jsem kupoval s nějakým nájezdem. dnes moderní benz. motor TSI asi taky nebude žádný zázrak.

tforro

Myslím si, že benzínový motor vydrží déle než moderní diesel.

wertos1

Myslím si, že moderní diesel přežije benzínový motor.

krabiceodbot

Myslím si, že benzínový motor vydrží déle než moderní diesel.