meruna

vydírání expřítelem prostředníctvím společných psů

zdravím, mám podobný problém, jaký se tady už řešil. bývalý přítel mě vydírá a vyhrožuje mi… ne tak uplně mě jako spíše mému novému příteli jde o to že když jsme spolu měli tak jsme si pořídali 2 psy ale při rozchodu mi je nechal n(nejsou papíroví, takže v pase a očkováku jsem uvedená jako majitel já) ale i po 3 letech si na ně klade nárok… abych měla klid tak jsem zavedla něco jako střídavku.. prostě je měl co 14 dní na víkend. Jenže to komplikoval svým chováním kdy vulgárně urážel mého přítele nynějšího a bohužel ho před 14 dny také fyzicky napadl když ho potkal a já u toho nebyla( přede mnou by si to nedovolil a samozřejmě to popírá) Jde mi o to že jsem se rozhodla že mu psy dávat nebudu a že to už takto ukončím, jenže ví kde bydlíme a stále mi volá a píše že si na nás počká a že si pro ně příjde a že to co se stane bude moje vina protože mu je nechci dát… jde nějak ošetřit aby se nemohlo nic stát nebo co mám dělat??? nevím ani kam a do jakého práva by to mohlo spadat… mám to oznámit na policii ??nebo čekat že si to rozmyslí??? Dávat mu je nebudu ale nechci se bát chodit venčit nebo spíše se bát o přítele

Nejlepší odpověď
Drap

Podej na něj trestní oznámení.

Další odpovědi
anonym

Ano, podobný případ se tady už řešil. Pokud se bývalý přítel nijak nepodílí
na nákladech s držením psů (výživa, veterinář, poplatky atd.) nemá na psy žádný nárok.
Ostatní chování bývalého přítele je na podání trestního oznámení.
Doplňuji:
ad arygnoc: tvoje poznámka a „odpověď“ by se hodila na převážnou většinu dotazů na této poradně. Když nevíš, tak neodpovídej, ale zbytečně nekritizuj! Už tak je to tady samá narážka a osobní invektiva. ☹

arygnoc

kvôli psovi/psom si robiť TAKÉTO starosti?

Viete o tom že v Afrike zomierajú ľudia od hladu?
Netrápi vás hrozba vojny?
Nebojíte sa straty zamestnania, ochorenia?
etc.