vevinka007

Výdělky, prosím o rady:)

Dobrý den, nevíte jak si vydělat peníze v 15ti letech kromě brigády?
A která brigáda je asi nejvhodnější?!
A není ještě nějaký způsob výdělku?Díky:)

Nejlepší odpověď
anonym

Vevinko007, obávám se, že dnes je s brigádami, a tím i s možností přivýdělku, velký problém. Na většinu práce je zapotřebí mít hmotnou odpovědnost a tu můžeš podepsat až jako plnoletá. Takže zbývají tak nepopulární možnosti jako roznáška letáků, účast na reklamních akcích, méně placené činnosti v obchodech, případně nahodilé drobné administrativní práce.
Na internetu jsem sice našla řadu „lákavých“ nabídek, ale skutečnost je jiná. Většinou nabízejí přivýdělek zprostředkovatelé. Podle toho potom také vypadá doporučovaná činnost.
Zkus se v okolí poptat u větších zaměstnavatelů, jestli nepotřebují nějaké administrativní práce. Případně se zeptej v obchodech a na poště. Pomoci Ti mohou i rodiče, pokud se poptají v zaměstnání. Když budeš trpělivá, brigádu si určitě najdeš. Je jen otázka času a šťastné náhody, co a kdy se natrefí. Nicméně Ti držím palec, abys našla něco vhodného. Zázračný příjem nečekej, bude to jen na vylepšení kapesného. Dobrá je ale každá koruna navíc, viď?

Další odpovědi
venkovan

V tvém věku je obtížné něco sehnat. A mimo brigády prakticky moc jiných možností není – jedině podnikat, ale prostřednictvím plnoleté osoby.
Vhodná brigáda je každá, která není pod hranici lidské důstojnici, není zaměstnavatelem zneužívané tvoje životní nezkušenost a jsi odměněna podle vykonané práce.

Tomas15

Se podívej http://www.pra­ce.cz/brigady/

Michal Kole

Pokud jsi dobrá ve škole zkus doučovat na dohodu o provedení práce.

zároveň si učilo procvičíš a když ho vysvětluješ tak si ho i ujasňuješ.

Podle nového zákona je nutná smlouva písemná a tvůj student, kterého budeš doučovat nebo spíš jeho rodič po tobě musí požadovat zdravotní prohlídku, a řešit za eteb administratuvu jako za zaměstnance a odvést 15% srážkovou daň.