DeTailes

Výdělek venku

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, jestli znáte nějaký způsob, jak si venku vydělat pár korun? Je mi 14 a trošku si přivydělávám třeba hledáním vratných lahví co někdo pohodí, dělal jsem to asi 2 měsíce a mám z toho dvě stovky :) Není to nic moc, já vím, ale je to aspoň něco :) Jestli znáte nějaký podobný způsob, a nebo někdo taky něco takového děláte, tak sem určitě napište :) Děkuju, Ondra.

Nejlepší odpověď
Deli

Zkus nabídnout svou pomoc lidem, kteří potřebují umýt ručně auto, vyluxovat ho, nebo třeba pohrabat listí na zahrádce… Spíš se poptej po známých, úplně cizí lidé Tě v dnešní době nejspíš rovnou odmítnou.

A víš co? Domluv se s kamarády, že se nastrojíte za čerta, anděla a Mikuláše, rozvěště už teď letáčky ve vašem okolí a uvidíte, že lidi budou volat a objednávat si Vás. Pečlivě si zapište, kdy u koho máte být (je třeba trasu nějak naplánovat a odhadnout, že u každého dítěte strávíte tak 10 minut), taky si vymyslete nějaký scénář, ať neděláte jen bububu (třeba mikuláš může mít nebeskou knihu a čert pekelnou a číst z ní, že Tonda si neuklízí hračky…) Každý spokojený rodič pak dá nebeské návštěvě nějaké to spropitné – a věř mi, že když se budete snažit, bude to víc než ty dvě stovky, co sis vydělal sběrem lahví!

Další odpovědi
Drap

Podobně jako lahve se dá posbírat starý papír, úpopřípadě železo. Přednost bych dal ale něčemu solidnějkšímu a jistějšímu. Třeba pomoc někomu v domácnosti, práce na zahrádě a teď v zimě třeba odmetání sněhu.

fablen

Do svého dotazu můžeš doplnit své bydliště a třeba i zde Tě někdo zkontaktuje, kdo Tvoji otázku bude číst.

Další možností je třeba doučování nějakého slabšího spolužáka (i mladšího). Píšeš bez hrubek, tak Ti učení ve škole jde asi dobře.
Pak třeba roznášení letáčků do schránek ve Tvém městě…