panxnotdead

Vydělávali jste si na střední?

Já jsem v prváku a vydělávám si formou „levně nakoupit, draze prodat“ + mi dává táta třeba navigaci, telefon, co už nepotřebuje. Vydělám si asi 2000 za měsíc. Vydělávali jste si taky?

Nejlepší odpověď
pusinka50

Ano, vydělávala jsem si pravidelně, neboť 200 Kč kapesného od matky mi nestačilo na svačiny a další důležité věci, jako je oblečení apod. Od 16 let jsem prodávala oblečení v tehdejším Domě módy, pomalu každý víkend jsem pracovala u popelářů, vysypávala koše a zametala chodník, pracovala jsem také v „černé kuchyni“, tj. myla zapečené hrnce v tehdejší rybárně a myla tam nádobí, bylo toho dost a to jen proto, že matka údajně neměla peníze mi dávat víc kapesného. To údajně je na místě. Po skončení střední školy se moc divila, když po mně chtěla příspěvek na domácnost, že jsem jí dávala také jen 200 Kč na měsíc, jako ona mně, to je škoda mluvit…

Další odpovědi
Mapel

Tak to asi klasické vydělávání není. Prostě máš movitého papánka a rozprodáváš, prostě vekslák. Abych si něco mohl koupit, tak jsem externě makal, oddoně jak uvádějí ostatní.

Damiana

Ano.

Nějak nechápu tu tvou „živnost“, neboť nevidím tu počáteční „investici“. Kde je to levně koupit? To jako zdarma dostat od táty? A pak s tím vekslovat? Mě to jako práce nepřijde, spíš trochu začátek zlodějny… Ale to je můj názor, btw – píšeš vydělávat, ne pracovat…

jpau

Já pracuji asi od 16, chodil jsem ke škole na brigádu, hodilo mi to tak kolem 6k za měsíc, jak kdy. Teď na VŠ dělám kvalifikovanější práci za mnohem víc peněz (je s tím ale spojena mnohem větší odpovědnost apod.) ale je to za cenu totálního nasazení, kdy jsem přes noc v práci a přes den ve škole (a na telefonu), nezastavím se ani přes víkend (spousta domácích prací, protokolů, modelů a nevím čeho ještě a večer zase makat).

Lucijej

Jasně. O prázdninách po prváku jsem šla na brigádu a zůstala jsem tam na částečný úvazek do do prváku na VŠ, pak jsem přešla na práci v oboru a tam jsem svým způsobem zůstala i po škole :o)

anonym

Ano, dělal jsem pož. asistence v kulturáku v F-M. Pár stovek to hodilo, ale největší výhoda byla, že jsem viděl různá představení, zpěváky i zpěvačky, koncerty zdarma a ještě to vše v zákulisí. Pokecal s nimi apod. Na tu dobu rád vzpomínám, dobrá parta pořadatelů, pořadatelek.

briketka10

já dřela v potravinách­..tahala basy s pívem
chleby, přepravky s masem už od 16let,
abych odmaturovala a ty.. jen tak zadarmo
obchoduješ ?! vyděláváš to bych ti křivdila..