SpiderRoy

Vydělám si víc peněz když auto hodím do šrotu nebo ho rozeberu do šroubku?

Dobrý den, chci se zeptat. Mám doma bouraný (přes střechu) Renault Mégane 1.9 TDI. Vydělám víc, když ho hodím do šrotu tak jak je, nebo když si ho rozeberu a prodám to co prodat půjde, a zbytek (kastli a plechy) hodím do šrotu? Kolik popř vydělám? Děkuji
Doplňuji:
Znám osobu, která se zabývá rušení aut pomocí plné moci. Dám mu značky, plnou moc plus vše potřebné ke zrušení auta a je to. Je to majitel autoservisu, který si pro sebe nechává bourané auta na díly.

Nejlepší odpověď
Drap

Vyděláš více, pokud rozebereš, prodáš náhradní díly a kovový odpad roztřídíš a prodáš. Nebudeš mit doklad o likvidaci a také se budeš muset zbavit gumových, skleněných a plastových částí. A také budeš muset zlikvidovat provozní náplně.

Další odpovědi
zzzzz

Jasně že rozebráním:-))

Auto můžeš rozebrat na díly, ty prodat, šrot dát do sběru, plasty atd. do sběrného dvora.

Problém může být skladování, ale pokud máš volnou garáž, tak problém nebude 🙂 Z auta jde prodat vše, dá se na tom vydělat dost, ale můžeš to prodávat i rok, záleží na tom, jaké si dáš ceny. Také musíš neustále inzerovat.

Auto odhlásíš tak, že ty osobně prohlásíš, že si auto rozebral a prodal na díly, a že již neexistuje. Tu osobu z autoservisu nepotřebuješ.

anonym

Nevím, kolik se vydělá, ale vždycky se vydělá na rozebrání a rozprodání dílů.Jenom na kolech můžeš vydělat víc než když dáš celé auto do šrotu.
Ale všechno je o práci a potřebném nářadí na rozebrání.
Zrovna tak potom jak seženeš certifikát na dopravní odddělení pro zrušení auta.Oni chtějí lejstro, že auto bylo ekologicky zlikvidováno.

cukrar

Dle zákona nesmíte rozebrat vozidlo. Jedná se o nebezpečný odpad.
Vyřazení vozidla bez ekologické likvidace neprojde.

Doplňuji:
Znám osobu, která se zabývá rušení aut pomocí plné moci. Dám mu značky, plnou moc plus vše potřebné ke zrušení auta a je to.
To může udělat kdokoliv za Vás a zdarma..

Je to majitel autoservisu, který si pro sebe nechává bourané auta na díly

vozidlo musí předat na ekolikvidaci, jinak ho nikdo nevyřadí z evidence..

novaklen

Taky by mi asi dávalo větší smysl auto rozebrat na díly a rozprodat takto. Navíc u takovýchto starších aut se některé díly jako například různé plasty atd už celkem špatně shání. Taky jsme měli starého renaulta a měli jsme s tím celkem problém. Konkrétně se jednalo o takový plastový díl na předních dveřích u řidiče, který praskl. Například tady https://www.au­todilyvojkov.cz/vni­trni-casti-vozidla tento konkrétní díl vůbec neměli skladem. Ani v žádném jiném eshopu. Manželovi se to pak povedlo sehnat na jednom vrakovišti.