KristýnaN

Vydává příjemnější světlo žárovka a nebo zářivka? A proč? Děkuji mockrát.

Doplňuji:
Mockrát děkuji za pomoc :) Všichni jste mi pomohli :)

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Oboje 🙂

Existují i zářivky či LED diodové světelné zdroje (žárovky, zářivky) s tzv. teplou bílou, to je cca 2 000 – 3 000 °K

Studená bílá je cca od 5 000 °K

Další odpovědi
anonym

Obecně má žárovka teplejší barvu příjemnější pro naše oči, klasické zářivky mívají bodavější bílé světlo. Sice se vyrábějí i takové, které mají označení worm nebo denní de lux, ale vždy mají proti žárovkám několikanásobně vyšší cenu. Jen jsou úspornější a dle EU se už silnější nad 75 W přestávají prodávat, takže prodejci místo nich nabízejí halogenové s životností 2–5000 hodin.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/zarivka-na-sviceni

www

Podle mne záleží na jedinci. Pro někoho může být příjemnější toto světlo, pro jiného jiné.
Vyzkoušej a uvidíš co více lahodí tvým očím. 😉

zbynekplzen

Ze své zkušenosti vím ,že je žluté světlo příjemější mnohem více lidem než to ostré bílé .Myslím ,že žlutá je příjemnější očím , možná ,že nejsou tolik namáhány .