poličkofil

Co by pro nás znamenal výbuch jaderné elektrárny?

Máme tady 30leté výročí výbuchu černobylské jaderné elektrárny a do toho nám média podsouvají, že teroristi se snaží nějakou jadernou elek. v Evropě odpálit. Je jedno, jak je to pravděpodobné, spíš mě zajímá co by výbuch jaderné elek. pro nás znamenal.
Například jak by nás ohrozil výbuch jaderné elek. v Belgii či Německu.
A co by se nám stalo v případě výbuchu Dukovan nebo Temelína?

Nejlepší odpověď
Dismas

Ztratili bychom energetickou nezávislost.

Další odpovědi
ten který je

Padly by limity těžby hnědého uhlí v severních Čechách.;-)

Drap

Nelze přesně odpovědět. Záleží na tom jak by byl výbuch velký, co by všechno dokázal poškodit, zda by k tomu vůbec došlo, jak by byl silný a jakým směrem šel vítr a spousta dalších věcí. Nám nezbývá než věřit, že nás to nepotká.

mosol

Houby by šly sbírat i po soumraku.