Adams_CZ

Vybral jsem si dobře?

Rozhodoval jsem se mezi oborem Strojírenství a Mechanik Seřizovač… Nakonec jsem se rozhodl pro Strojírenství, ale i tak se chci zeptat… Vybral jsem si dobře? Díky (Jen se chci ujistit… když to budu studovat 4 roky)

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, vybral sis dobře-

Další odpovědi
da ny

To zjistíš sám během studia :) a hlavně po jeho dokončení. Poznáš, kdo najde lepší pracovní uplatnění…
Bude záležet na tom, zda a kolik budete mít praxe. Kdo vás co naučí! Často absolventi z podobných škol vůbec nic neumí a jsou těžko zaměstnatelní.
Dříve si podniky „vychovávaly“ své učně a SŠ. U nás je několik strojírenských firem a přibude další (německá). Mechanik Seřizovač by našel uplatnění okamžitě.
Záleží na pracovních možnostech v místě, pokud se člověk nechystá odejít za prací tam, kde je…
Hodně štěstí!

Agneta

Ale ano, ale ani bych se nedivila, kdybys při studiu změnil na tu druhou verzi(neboť teď nemůžeš ještě vyvozovat žádné důsledky). :DD

setapouch

Ne. Nemám k tomu jiný důvod než aby to tu bylo trochu vyvážené.
Jak má člověk vědět, jestli sis vybral dobře? Nikdo tě tu nezná, tvé schopnosti, omezení…

klumprt

To je dobrý obor. Hlavě, aby tě to bavilo a šlo ti to.

ivzez

Ano, vybral sis dobře.
Ne, nevybral sis dobře.

Možné jsou obě odpovědi.

To, co jeden považuje
za dobrý či zajímavý obor
s dobrým následným uplatněním,
může být pro jiného otrava.