lexx

Vybíráte občas popelnice

či kontejnery ? já ano. Vratné láhve, bunda, džíny, tenisky, vrak videa (po opravě hraje) mikrovlnka (bez žárovky ale hřeje) rychlovarná konvice na vodu (dán nový přívod a OK) držadlo k dvířkám ledničky (starý typ – nikde neseženete) nepočítám drobný elektro materiál, kabely, konektory, potenciometry, vypínače, pojistky a repráky z vyhozených TV, PC, desky pošných spojů plné dobrých součástek, pěkné knížky, audiokazety…zlatý důl !
Doplňuji:
Taky počítač na kterém píši pochází z elektroodpadu. Systémové prametry má (podle dnešních měřítek) skromné, OS WIN98, CPU 900 MHz, RAM 128 MB (přidal jsem stejnou druhou lištu z bazaru tedy celkem 256 MB) HDD 4.3 GB. Nepotřebnou již 5.25´´ FDD mechaniku jsem vymontoval a na její místo vložil vypalovačku NEC rovněž z výprodeje a jak pálí ! Hrbatý monitor mi za stovku věnoval švára když koupil placatý LCD. Kontejnery skrývají hotové poklady a společnost plýtvá materiály, zdroji.

Nejlepší odpověď
ten který je

Jednou když jsem šel vysypat koš,objevil jsem v popelnici vyhozené zcela nové knihy jako různé atlasy a encyklopedie.Šup s nimi domů.:-)
To lexx:Člověče ted nebudete mít o ženský nouzi – takový šikovný domácí kutil co umí vše opravit.;-)
Daleko zajímavější možnost jak získat nějakou věc bez rizika nákazy bych viděl zde:
http://www.ne­vyhazujto.cz/

Další odpovědi
Deli

Ne 🙂
Nedaleko našeho domu je však sběrné místo odpadu a šrotu v naší vsi. Manžel tam pravidelně zajde, sem tam si donese třeba horu železa a staré dveře, já šílím, co to vleče domů – no a šup, za víkend má vyrobený luxusní ponk do dílny 🙂
Já jsem si od tam předloni přitáhla veliký proutěný košík bez poškození – no a mám v něm na zahradě kytky, je to moc hezké.
Nejde ale o klasické popelnice, ale prostě místo, kam lidi dovezou a odloží větší věci na vyhození. A občas se objeví třeba i plně funkční televize i s ovladačem, vymyté funkční lednice atd. Většinou si to pak bere někdo na chatu apod.

hanulka11

ne to ne
ale radil mi jeden co dělal na třídičce – pokud chcete něco vyhodit, co by se mohlo hodit jinýmu …zabalte to do tašky a vhoďte do kontejnetu s PET lahvemi ,to se tak nezašpiní a na páse třídírny si to hned chytnou .

bolak

Zatím jsem neměl takové nutkání. Sbírat z popelnic vratné lahve je pod mou úroveň, věci jako bunda, kalhoty a boty nechávám potřebnějším než jsem já, lidem kteří se k hrabání se v odpadcích uchylují z toho důvodu že žijí na ulici a bez takto získaného oblečení by nemuseli přežít zimu a ne proto že se jim ta věc líbí. Proti rabování již vyhozené nefunkční elektroniky osobně nic nemám, ale měl byste myslet taky na to, že pokud máte třeba děti, a takovou věc dotáhnete domů, riskujete tím nejen svoje zdraví. Kolikrát člověk chytne nějakou nemoc jen kvůli tomu že si donese domů rohlík který už před ním v Kauflandu nějaký dobytek 10× ochmatal , natož aby vědomě sbíral věci mezi kontejnery, kde po tom lezou krysy.

kropitko

No přímo v kontejnerech se nehrabu, ale když jdu venčit psy, tak se vždy kouknu, co se u nich válí(přímo v popelnici se nehrabu,,takže to co se válí u kontejneru ani obci nekradu), občas jsou tam skutečně zajímavé věci. Např. gril, zahradní židle,spartakiádní lehátko, kamna Petry,apod,,já osobně jsem si nedávno přinesla plně funkční pokojovou anténu,,

Nevidím na tom nic špatného, když si to nevezmu já, tak určo někdo jiný,,:-D,,kolikrát se nás tam sejde víc,,stojíme frontu 🙂,,to když přijedou Pražáci na víkend, to oni aby to nevyhazovali v Praze, tak nám to sem navozí a mi si to pak pěkně rozebíráme,,,

Je tam i spousta pytlů s oblečením, boty, různé doplňky do domácnosti, koberce, záclony apod,,,hotová vetešárna,,

hanny 2

Takže takhle to je!A já pořád nechápu,co ti lidi v těch popelnicích hledají!
No to musíte být šikovnej,když si všechno spravíte!

led

V kontajneroch alebo na stojiskách naozaj najdete aj dobré veci. Šikula ich naozaj využije.
Dobrý zvyk je dobré nepoškodené veci, oblečenie, boty položiť na múrik stojiska, aby si ich tí, čo na to nemajú mohli zobrať. Radšej darovať (aj anonymne) ako vyhodiť.
Dobrá rada:
Pred „uložením“ alebo vyhodením si skontrolujte hlavne vyhodenú obuv a šatstvo, či ste tam nenechali peniaze.
Na vlastné oči:
Jeden bezdomovec u nás sa raz veľmi potešil, pozeral si „odložené“ boty a v nich pod vložkou bolo 6000Kčs. Mal naozaj žiarivý úsmev.
PS.
Práve pre tieto zaujímavé veci a množstvo vyhodených potravín naša spoločnosť nie je len konzumná, ale je aj známa pod názvom: rozhadzovačná spoločnosť.

kathy-so

Minulý rok – velkoobjemový kontejner.. domů jsme si přinesli mikrovlnku(plně funkční), 5párů kozaček.. přesně moje velikost, jako nové, noční stolek, krabici plyšáčků, židli k psacímu stolu. Sešlo se tam pár lidí, tak jsme povyměňovali :)

anonym

ZATIM ne , ale je velmi pravdepodobne , ze se u tech kontejneru jednou vsichni i popereme. ☹

  • iv-

baghira

Rozhodně ne. Nechávám to těm, kteří v tom mají zálibu :)
V našem okresním městě platí městská vyhláška, že odpad v kontejnerech se okamžikem odložení stává majetkem města, a vybírání je tedy protiprávní.

Sůwa

Přímo popelnice to nebyla, ale odpadkový koš na zastávce tramvaje. Navrchu ležela teletina, při bližším ohledání bezvadná. Hodila jsem si ji na rameno a teprve v té chvíli jsem si všimla nenávistných pohledů okolostojících. Zřejmě měli na tu teletinu taky zálusk, ale na rozdíl ode mne jim chyběla odvaha 🙂

fg

Ano.Velmi zajmavé věci ,i když už tam toho moc není.Vybírám elektro i některé věci co se hodí.A už nemusím skoro nic kupovat.Zesilo­vač,kazeťák,čer­nobílé tv,a fůra dalších věcí.Něco spravím něco rozeberu nebo to předělám na něco jiného.Už to nemám skoro vůbec kam dávat.

Drap

Více mi vyhovovaly veřejné skládky, ale časy se mění a lidé jsou čím dál tím horší – nic pořádného pomalu nezahodí.

Fun1k

Přebírání odpadu je přirozeně prospěšné. Někomu se něco nehodí, ale hodí se to někomu jinému. Táta taky občas najde dokonce i nějaké naprosto nezávadné jídlo, např. zabalený chleba, který někdo vyhodí, dělá to jen z finančních důvodů. Člověk nemusí být bezdomovec.

johana 56

Stalo se mi,že se smetím putovaly do kontjneru i klíče.Takže nebylo zbytí.Sousedé z toho měli Vánoce.Jeden si neodpustil pozámku „ještě zachovaá a už v popelnici“.Brr!Ji­nak ne,ale možná jednou…

Michal Kole

Ono to je dokonce nezákonné vybírat popelnice – trestný čin krádeže, protože obsah popelnice patří městu, státu.

Trochu nelogický zákon. nač by to mělo končit na skládce a tam to hnít, když se to může někomu hodit

anonym

ano :) ve škole máme takovou popelnici, kam se mají odhazovat staré elektrospotřebiče a díky tomuto sem se naučil z čeho je složená Mp-trojka a disk-man :)

toho, že se něčím nakazím se nebojím, portože mnohdy jsou nakažlivější jen obyčejné zábradlí v Praze než elektrotechnika z popelnic, kde po tom lezou krysy :)

to jste šikovný :)