Výběr ze dvou oborů (Strojírenství/Mechanik seřizovač)

Zdravím všechny... mohl by mi někdo pomoct s rozhodováním? Oba jsou dost dobré obory ale zkrátka nemůžu se rozhodnout (už mám podané přihlášky, mám cca měsíc a něco abych se rozhodl) Pravděpodobně mě budou bavit oba... Oba to jsou 4-leté obory s maturitou.

Strojírenství: Je trochu těžší než Mechanik seřizovač... je tam větší příprava na VŠ... ale nejsem si jistý jestli VŠ chci. Jinak tento obor je zkráceně o navrhování a volení technologický postupů, různé měření přesnosti atd. PRACOVNÍ POZICE: konstruktér, technolog, mistr ve výrobě, dispečer, kontrolor jakosti,technik údržby strojů.

Mechanik seřizovač: Tak tenhle obor je „jednodušší“ než Strojírenství (u Mechanika seřizovače je víc praxe). Tenhle obor je prakticky o programování CNC strojů, čtení technické dokumentace, volení pracovního postupu, měření veličin, základy obrábění... Moje vysněná práce v tomto oboru by byla někde ve zbrojovce nebo ve firmě na nějaké součástky do letadel... vždy jsem se o tyto věci zajímal. PRACOVNÍ POZICE: programátor/obsluha a seřizovač CNC/výrobních linek, technolog,mistr.

Bylo by fajn... pokud mi poradíte, tak hlavně PROČ jste vybrali např. Strojírenství
Doplňuji:
Platové podmínky jsou cca. stejné... cca 25k ale někdy je to i víc ( po 3-5 letech praxe)

Hlasujte v anketě

Odpovědi:

Bronzový

Strojírenství

Doplňuji:
Myslíte strojírenstvím počítočová podpora kostrukce a výroby?
Strojař může dělat to co mechanik ale ne naopak.

Strojírenství

1) pracovní prostředí: kancelář-strojírenství
dílna-mechanik a seřizovač
2)s čím pracuje: počítač-strojírenství
CNC,soustruh,manuální nástroje-mechanik a seřizovač

Diskuze k otázce

Adams_CZ

23-41-M/01 Strojírenství

zaměření:

strojírenská technologie
konstrukce strojů a zařízení

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2419
Zlatý Drap 1490
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.