Adams_CZ

Výběr ze dvou oborů (Strojírenství/Mecha­nik seřizovač)

Zdravím všechny… mohl by mi někdo pomoct s rozhodováním? Oba jsou dost dobré obory ale zkrátka nemůžu se rozhodnout (už mám podané přihlášky, mám cca měsíc a něco abych se rozhodl) Pravděpodobně mě budou bavit oba… Oba to jsou 4-leté obory s maturitou.

Strojírenství: Je trochu těžší než Mechanik seřizovač… je tam větší příprava na VŠ… ale nejsem si jistý jestli VŠ chci. Jinak tento obor je zkráceně o navrhování a volení technologický postupů, různé měření přesnosti atd. PRACOVNÍ POZICE: konstruktér, technolog, mistr ve výrobě, dispečer, kontrolor jakosti,technik údržby strojů.

Mechanik seřizovač: Tak tenhle obor je „jednodušší“ než Strojírenství (u Mechanika seřizovače je víc praxe). Tenhle obor je prakticky o programování CNC strojů, čtení technické dokumentace, volení pracovního postupu, měření veličin, základy obrábění… Moje vysněná práce v tomto oboru by byla někde ve zbrojovce nebo ve firmě na nějaké součástky do letadel… vždy jsem se o tyto věci zajímal. PRACOVNÍ POZICE: programátor/obsluha a seřizovač CNC/výrobních linek, technolog,mistr.

Bylo by fajn… pokud mi poradíte, tak hlavně PROČ jste vybrali např. Strojírenství
Doplňuji:
Platové podmínky jsou cca. stejné… cca 25k ale někdy je to i víc ( po 3–5 letech praxe)

Hlasujte v anketě

Odpovědi
rigormortis

Strojírenství

Doplňuji:
Myslíte strojírenstvím počítočová podpora kostrukce a výroby?
Strojař může dělat to co mechanik ale ne naopak.

Luni

Strojírenství

  1. pracovní prostředí: kancelář-strojírenství

    dílna-mechanik a seřizovač

2)s čím pracuje: počítač-strojírenství
CNC,soustruh,ma­nuální nástroje-mechanik a seřizovač

Michálek1245

Hele ono je to podle mě jedno, protože z hlediska zaměstnatelnosti to pak vypadá více méně následně: Naženou vás do velké montované haly přiřadí vám nějaký stroj, normu a dělej. Když to zvládneš, tak uspěješ. Když to nezvládneš, tak si hledej novou firmu. Bohužel tohle je situace v dnešním strojírenství a to i přesto, že tam tristně chybí lidi.

Adams_CZ

23–41-M/01 Strojírenství

zaměření:

strojírenská technologie
konstrukce strojů a zařízení