Lantrr

Výběr (volné) živnosti a její získání.

Dobrý den
Rád bych prodával upomínkové předměty (např. oblečení apod.) a také bych zprostředkovával dopravu (nebyl bych ale dopravec) a vstupenky na různé akce. Nešlo by ale o zájezdy (s ubytováním, nad 24 hodin) ,protože nemám vzdělání/praxi na provozování cestovní kanceláře. Takže bych jenom distribuoval vstupenky a přes (nějakého) dopravce zajišťoval dopravu. Nevím ale přesně o jakou/jaké by se tedy jednalo živnost(i). Rád bych se tedy zeptal o jakou tedy živnost se jedná a jak jí získat. Předem děkuji za jakoukoliv radu! :)

Odpovědi
anonym

Třeba tady – http://zakony­.kurzy.cz/455-1991-zivnostensky-zakon/priloha-4/ – si vyber vhodnou živnost (nebo více) – bude to např. 47.
A živnost/i získáš na základě žádosti na ŽÚ, zaplacení 1000,– Kč a splnění podmínek – věk alespoň 18, právní svéprávnost a trestní bezúhonost (tu si úřad ověří sám).