novottom

výběr vodárny do domu

Ahoj, potřebuji vybrat domácí vodárnu k rodinnému domu. Přečetl jsem si článek o vodárnách (http://obchod­.pumpa.cz/clan­ky/jak-vybrat-a-sestavit-domaci-vodarnu), vím technické parametry a nyní řeším značku, aby vydržela co nejvíce a přitom byla úsporná. Rozhoduji se mezi značkou Calpeda a Grundfos.

Prosím o vaše zkušenosti

Odpovědi
autacek

Grundfos je dobrá kvalitní značka, ve svých výrobcích na ni spoléhá i koncern Bosch (Junkers). S tím druhým výrobcem zkušenosti nemám..

mosoj

Rozdíly mezi značkami budou minimální. Příkon motoru a tedy úspornost, bude podobná ,neboť je daná potřebnými parametry ( sací a výtlačná výška).
Koukal bych spíš na provozní hlučnost čerpadla.