Cougar

Výběr stropu-sádroš,palubky,nebo osb desky?

Dobrý den,realizuji jednu místnost,chci se zeptat jaká varianta stropu je ekonomicky nejméně náročná? Vybírám ze 3 variant-sádrokarton,dřevěné palubky a osb desky a něco na ně.-další možnosti mě nanapadají a nemůžu se rozhodnout co zvolit,nejvíce jsem nakloněný již zmińovaným dřevěným palubkám,jedná se o cca 36m2 stropu,montáž na vodorovné trámy s rozestupy cca 1m. Co vychází cenově nejlépe včetně instalačního materiálu? Předem děkuji za rozumnou odpověd´
Doplňuji:
*(nenapadají)-překlep

Nejlepší odpověď
Pájo

OSB desky nejsou finálním řešením, ty bych ani nebral v potaz.
Dřevěné palubky mohou být pěkné, ale záleží na tom, za kolik a jaké (kvalita) seženete.
Sádrokartonu já osobně příliš nefandím, ale domnívám se, že by tato varianta měla být tou nejlevnější.
Doplňuji:
http://www.you­tube.com/watch?v=50QZGje­c3lc

Další odpovědi
Drap

Z otázky neni jasné, zda chceš práci dělat sám či pomocí nějakého řemeslníka. Pokud sám, tak bude asi nejvýhodnější palubka.

cukrar

OSB desky zapoměňte, páč jaký bude povrch na deskách?

Zbylé obojí systémy lze kutilsky udělat. Cenově je nejlevnější sádroš, který vyjde na 150Kč za metr. Palubku ani nekoupíte za 150Kč, pokud nechcete odpadní palubky.