lukyn12

Výběr štípače dřeva

Ahoj nějaku dobu scháním štípač dřeva, navštívil jsem mnoho diskuzí a webů a potřebuji poradit zda někdo nemá zkušenosti s nějakým z těhto štípačů viz. http://receptar­napadu.eu/kou­pili-jste-stipac-drivi-ale-nemate-poneti-jak-ho-pouzivat/. Děkuji za odpověď všem.

Odpovědi
honza19hk

s trěmito zkušenost nemám ,já mám tohle:http://www.gre­enmech.cz/pro­jekt/rada-stipacu-vmr/

Ale štípačky se liší v síle pístnice,jsou stojaté nebo vodorovné,na 400V nebo na benzínový motor.Záleží na tom jak velká polena chceš štípat.dej si pozor na zpracování,kvalitu svárů atd..Dost často se objeví nějaký šmejd.
A doporučuji silnější.Nikdy nevíš jaký poleno se ti dostane pod ruce.
Doplňuji:
venkovan: já ho také dělal,fotka je tam jako ilustrační pro představu jak ta přívěsná vypadá.
Já to uděal z z iček ,motoru z javy 350 a pístnice z bagru.Má to sílu 30tun.kdybych ji měl kupovat tak přijde na na 400tisíc.

venkovan

Za nejefektivnější štípač považuji rozzuřeného nějakého člena rodiny. Takový dokáže rozštípat i zaschlý pařez habru.
Nicméně – raději silnější než slabší, rozhodně aby bylo možné vrátit píst do horní polohy z kterého koliv místa (u některých musí doběhnout až na spodní bod a až potom se vrací) a nevím jestli je lepší stojící či ležatý. Do stojícího se musí poleno „nakroutit“, do ležatého nahodit či navalit.
Stejně rozhodující budou finanční možnosti.
Existuje i možnost půjčení v půjčovně.
A co ukazuje honza19, tak čeští koumáci si pojízdní štípač udělali něco podobného z přívěsu. na který připevnili klasický stojící štípač.

novottom

čao,
nějak se mi to tu nahromadilo a už si nechci štípač půjčovat, chtěl bych jej zakoupit. Našel jsem poměrně levnou značku Lumag, přesněji tento model http://www.ak­cepardubice.cz/zah­radni-technika/stipac-dreva-lumag-hos4-4-t-zdarma-doprava

Zajímalo by mě jestli s tímto výrobcem máte zkušenosti?