sofid

Výběr dotykového monilu.

Zdravím, chtěl bych znát váš názor a poradit se s vámi, přemýšlím že bych si pořídil nějaký levný dotykový mobil, mám zde pár adeptů, tak doufám že nebude vadit když je zveřejním :)

1. je: ALIGATOR S4000 DUO – http://mobilni-telefony.heure­ka.cz/aligator-s4000-duo/
2.je: Nokia Asha 311 – http://mobilni-telefony.heure­ka.cz/nokia-asha-311/
3.je: Samsung S5300 Galaxy Pocket – http://mobilni-telefony.heure­ka.cz/samsung-s5300-galaxy-pocket/specifi­kace/#section (připadá mi malý displej)
4.je: Alcatel OT-4030D – http://mobilni-telefony.heure­ka.cz/alcatel-ot-4030d/specifikace/
5.je: Samsung S5360 Galaxy Y – http://mobilni-telefony.heure­ka.cz/samsung-s5360-galaxy-y/
6.je: LG T375 Optimus T3 – http://mobilni-telefony.heure­ka.cz/lg-t375-optimus-t3/

Vím že jich je mnoho ale tak právě bych chtěl od Vás poradit jestli to jsou šunty nebo celkem újdou, vim že za malo peněz nesmím od toho moc očekávat ale tak ja nepotřebuju nějaky drahy mobil za 11000, kdy mi spadne a budu mít po srandě.

Doplňuji:
Děkuju moc všem za rady a tipy na mobily, jsem Vám moc vděčný.Opravdu moc děkuju :)

Nejlepší odpověď
Bedy

Dobrý den,
vezmu to postupně.

  1. Aligator S4000 Duo – bohužel tento mobil nemá dostatečný výkon a takové prostředky, aby tam mohl běžet operační systém Android. Ovládání mobilu nebude příliš plynulé, časem mobil může zamrzat. Aligator dělá výborné mobily pro seniory, ale dotykovky mu moc nejdou.
  2. Nokia Asha 311 – mobil sice taky nemá nijaký velký výkon, ale vzhledem k tomu, že nemá operační systém, tak ovládání bude svižné, příjemné, jednoduché. Výhodou zde je, že menu telefonu (prostředí) kombinuje výhody operačního systému a řekněme ceny, nižšího výkonu, kdy nebude problém si z obchodu stáhnout nějaké aplikace či hry, ale ovládání mobilu bude pořád svižné. Líbí se mi i podpora 3G sítí, což oceníte, pokud využijete internet v mobilu od operátora.
  3. Samsung Galaxy Pocket – opět co u Aligatora, tady je ten výkon ještě menší. Tohle bych nevěnoval ani sokovi.
  4. Alcatel OT-4030D – tady ten výkon je už lepší pro ten operační systém Android, přesto to není úplně dobré. Taky bych vytkl slabou výdrž baterie a levné plasty.
  5. Samsung S5360 Galaxy – to samé, co u předešlého Samsungu.
  6. LG T375 Optimus T3 – opět tu není operační systém, a tak ovládání mobilu bude plynulé. Bohužel oproti Nokia Asha 311 je zde slabší podpora aplikací, neexistuje žádný obchod, kde si můžete bezpečně a v řadě případů i zdarma ty aplikace stáhnout a fotoaparát má taky Nokia Asha 311 lepší, ale na druhou stranu je levnější a má podporu 2 SIM karet.

Pokud tedy opravdu chcete dotykový mobil za 2 tisíce, pravděpodobně není lepší volby, jak Nokia Asha 311. Nic lepšího za tuhle cenu pravděpodobně neseženete.
Hledáte-li dotykový mobil na 2 SIM karty, tak buď to LG Optimus T3 nebo Nokia Asha 308.
Doplňuji:
ZTE nic moc není, je to levná čína, kvalita žádná sláva. Za 3 tisíce bych si už koupil Nokia Lumia 610, která má pěknou výdrž (na dotykáč vůbec luxusní výdrž) a vypadá trochu k světu a ne jak krám z tržnice od Tongů.

HTC Desire X – to není špatná volba, jen možná trochu škoda, že tam není Windows Phone. Mě se docela líbí HTC Windows Phone 8S, ale to jsme na 5 tisících jak u toho Desire X. A vzhledem k tomu, že tazatel nechce nic drahého, tak nevím, jestli by to vůbec využil.

Jen takový opravník obecně oblíbených omylů:

  1. Nokia Asha nemá operační systém – o žádném starém systému být tedy řeč nemůže. Má jen prostředí Series 40, ovšem to prošlo takovou změnou, že od původní S40, co byla v nějaké Nokii 6610 je k nerozeznání.
  2. Nokia nikdy neměla Windows Mobile – Windows Mobile je starý operační systém, který měly například mobily od HTC (dříve pod názvem Qtek) a s Windows Phone má de facto společnou jen první část jména – Windows.

Nokia Lumia má Windows PHONE.

Další odpovědi
zelezo1983

Me Bedy taky radil s vyberem mobilu a poradil mi tenkrat HTC windows 8 s… je to odbornik na svym miste

postcd

Pokud bys chtěl používat na mobilu s OS Android nějaké aplikace, kup si mobil s více jak 256MB paměti. to znamená ne ten aligator duo. pak se tam nic nevejde a pořád to otravuje že je nedostatek paměti.
taky může vadit že tyto smartphony mají výdrž asi jeden max dva dny při aktivním používání

huxa

sofidu, trošku ti to upřesním, bedy vzbuzuje dojem prodejce Nokií, no, má pravdu. Do tří tisíc nemá cenu jít do windows phonu, ale už vůbec ne do androidu. Takže pouze si vybírej mobily s javou (bez OS, pouze s firmwarem). V tomto případě už hraje nejdůležitější roli jen design (pokud si už neměl nějaký dotikáč a nejsi už zvyklí třeba na prostředí od samsungu). Takže být tebou zúžím výběr z této šestici pouze na ten Optimus a Ashu.

Majkl95

Twl Bedy prodejce Nokií :D to je gól :D Mě jako taky doporučil Nokii ale nepřijde mi že by byl jako nějaký prodejce :D Mám Nokia lumia 520 stála mě teda jako 4 tisíce no :D myslim si že Bedy mobilům jako rozumí a nikomu by nedoporučil šmejdy :D

anonym

http://mobilni-telefony.heure­ka.cz/zte-grand-x/
Doplňuji:
http://mobilni-telefony.heure­ka.cz/samsung-s5230-star/

Jsemtady

ta asha je šméčko. starej systém. jako jsou i novější nokie s win mobile za ty prachy a ty by ti fungovaly ok. vždy se to jmenuje nokia LUMIA.
Mno ale jinak ten T3, nebo koukni třebas na HTC Desire X … hodně dobrej telefon s luxusním UI ovládáním a větší displej. No a je moc hezkej.

Retko

Ahoj,

Nez ti hned dat nazev, popisu duvod:

Mel by ses divat hlavne zda telefon ma operacni system, cili Androuid, jakoukoliv verzi. Cili LG apod, odpadavaj.
Pak RAM, jinak ti bude behat pomalu. 512 ma ten Alcatel. Takze do nej bych sel. Ma i dostatek uloznyho prostoru, ty ostatni jsou naprd v tomto, treba ten aligator, vubec nestoji za zminku.
GPS, a WIFI u alcatelu je parada.
Jediny co mi vadi je ta znacka… Obecne bych sel do Samsungu (ale ne do techto), cili priplatit, a tak kolem 4000 se da najit dobry veci uz. A koukat se na Amoled display, at ho nemas v prdeli pokud ti spadne :)

Takze jeste jednou, bacha na ty priority jak jsem psal. Android a RAM, 256 RAM proste nestaci, bude te ten mobil srat… Dalsi veci uz jsou podle toho zda potrebujes..

Tak Lovu Zdar

R,

Bedy

sofid: Prosím, rádo se stalo. Snad Vám bude nový mobil dobře sloužit a dělat jen a jen radost.
zelezo1983 a Majkl95 – děkuji vám za „podporu“. Nesmírně si vážím vaších slov a jsem rád, že jsem vám mohl pomoci s výběrem telefonu.