Vy starší, pamatujete na lidi, kteří stáli v zimě na korbě auta a posypovali štěrkem silnice?

Kdo neviděl, neuvěří! A silnice byly průjezdně a dnes, při takové technice a provoz stojí!

Nejlepší odpověď
anonym

Nebudeš věřit,ale ráno jsem je viděla.Jen u nás hážou sůl.Vesnice se moc nezměnily,ale máme krásnej novej traktor.Modrej.

Další odpovědi
honza19hk

u nás na vesnici to tak ještě funguje. Ráno sednu do traktoru , za něj 6tunu plnou škváry nebo štěrku a 2 chlapi s lopatama na vlečku. A funguje to dobře.Nejdřív se to ovšem projede fadromou.

gecco

No jo – taky to pamatuju…
😉
„A silnice byly průjezdně“… – jenže tnekrát byl daleko menší provoz – a řidiči uměli řídit.
Dneska je aut mnohonásobně více a za volantem sedí kdekdo – rozjet se do kopce na náledí? – neumí…
Dneska jsem v Praze čučel ´na drát´, co se na ulicích děje…
;-DD

orwell

Jo, pamatuji. U nás se sype takto doposud, ale pískem, ne štěrkem. A pamatuji toho mnohem víc. třeba logaritmická pravítka, elektronky, 2 telefony a 1 auto ve vesnici, … a taky jak kdysi členové jisté strany odevzdávali manifestačně průkazy a pak si sypali popel na hlavu. A ještě mnoho dalších věcí si pamatuji, např. koňské povozy. A to je mi méně než 100 let!

Lamalam

Jako malá holka jsem je v Krušných Horách vídala, ale nesypali štěrkem, nýbrž škvárou.

anonym

Ano, jako dítě to pamatuju.Jsem z Krkonoš a tam se silnice sypaly škvárou.Po silnic pomalu projížděl traktor a na vleku stáli dva lidi v učankách a lopatama tu škváru po silnici rozhazovali.
Jako děti jsme měly tkzv rejdovačky (což byly saně s volantem, do mírných zatáček to zatáčelo) a kde byla silnice z kopečka tak tam jsme jezdili.Občas nám to po té škváře zaskřípalao, ale muselo se jezdit víc u kraje silnice, tam to posypané nebylo.
Dneska by to už nešlo, silnice jsou rozsolené a ty rejdovačky by po tom nejely.Ty musely mít uježděnou (tvrdou, nebořící se) stopu.

dudu

Také si pamatuji tento způsob posypu, ale spíše vzpomínám na sáňkování po silnici předtím uježděné sáněmi taženými koňmi družstevníků, když rozváželi na pole hnůj, nebo na ledovky díky nimž jsme nemuseli do školy a místo toho celé dopoledne po silnici bruslívali.

anonym

No jo,socialismus dávno skončil a s ním i doba plýtvání,jinak všechno stejné jako kdysi,co se dodržování předpisů týče,možná se jen lehce upravili v zákonech,ale dodržovat předpisy se musí,to si nikdo na "triko"neveme,bou­račky a úrazy kvůli zanedbanosti technických služeb,všechno má svůj čas,neboj.

ahold

barbakane, můj naprostý souhlas.
To Ludolfovo číslo se mi ve slově moc líbí. Jenom ho maličko poopravím: 3,14
Odpovědi Čeňka mi mnohdy připadají jako od mimoně.

Pepa25

Jo, to bylo v dobách, kdy byla lidská síla levnější než hentaký kotoučový bazmek, který to rozfrká sám ..

střevo

Čeňku, Čeňku, doba plýtvání? dyť se sypalo jen elektrárenským odpadem – škvárou, to jest popel z nejlevnějšího uhlí, esli to neska eště vůbec existuje

anonym

Čeňku, Čeňku, bodíky loudíš a odpovídáš 3,15-čoviny.