ReHu

Vy, kteří pracujete na ŽL, máte to jako hlavní zdroj příjmu nebo jako přídavek k zaměstnání?

V rádiu jsem slyšela, že dle průzkumu 80% živnostníků má svou živnost jako vedlejší, protože 1 příjem nestačí.
Dík.

Nejlepší odpověď
briketka10

Příjem z některého z důchodů apod. psát nemusíte. Ale můžete :-)

Pobírám částečný inv. důchod a k němu
příspěvky na bydlení a jsem registrovaná
na ÚP již 3 roky ten mi platí VZP, ale to si
myslím, že mi platí stát. Důchod mi vystačí
jen na nájem a proto ty příspěvky jinak bych
je nedostala.
Dříve jsem pracovala v chráněné dílně jen
na 3 hodiny výdělek stál za prd, proto jsem
měla i malou podporu a dosáhla i v té době
na ty příspěvky na byt ne na hmotnou nouzi
ta je asi určena pro opravdové chudáky co
nemají vůbec nic.
Když se dá výpověď dohodou, tak je podpora
jen 45% po celou dobu registrace na ÚP, ale
mě se to netýkalo jednou jsem dostala odstupné
na 2 měsíce.

Další odpovědi
Mapel

Zaměstnání + živnost

Lidé chtějí služby, ale platit se jim za ně nechce. Tak jako hlavní příjem musím mít zaměstnání.

McArthur

Zaměstnání + živnost

Dlouhá léta jsem měl živnost jako jediný zdroj příjmů, to ale dál nešlo, takže živnost je jako vedlejšák. Minimální daně, poplatky a ostatní povinné náklady za živnost jsou tak vysoké, že se to prostě přestává vyplácet dělat.

A jak píše mapel, lidé a firmy občas „opomenou“ za odvedenou práci zaplatit. Vymahatelnost práva je pro malého živnostníka téměř nemožná.

hanny 2

Živnost jako hlavní a jediný zdroj příjmů

.

Minas

Živnost jako hlavní a jediný zdroj příjmů

Mám jich více, ale využívám jenom jednu.

ReHu

No, moc lidi neodpovědělo.
Když prioritám i sebe – živnost – hlavní a jediný zdroj, tak je to víc %.
V tomto případě tedy statistika neuspěla.