Vy,kteří budete mít celozávodní dovolenou…

…máte od pondělí nebo vám začíná,jako u nás ,od středy?!Je to nezvyklé ,abych nastupoval dovolenou uprostřed týdne!
Doplňuji:
Pravdou je,že mám 14dní dovolenou,ale co ti,kteří mají rezervovanou dovolenou od soboty do soboty?

Nejlepší odpověď
Drap

Možná to je nezvyklé, ale neni na tom nic zvláštního. Z nějakých důvodů to firmě asi takto vyhovuje. Nemám žádnou celozávodní dovolenou, takže bych klidně nastoupil třeba v pátek

Další odpovědi
anonym

Celozávodní dovolená už mne také netrápí. Ale faktem je, že pokud se zaměstnanec s objednáním své dovolené např. u cestovky „netrefil“ přesně do termínu celozávodní dovolené, může se domluvit se zaměstnavatelem na individuální úpravě. No a potom je tu také skutečnost, že celozávodní dovolená trvá 14 dnů. Nárok na dovolenou má i nováček podstatně delší (dvojnásobek), takže ty dva dny, které by mu mohly činit problémy, si prostě dobere k těm 14 a není co řešit.
Barbakane, toto je klasický případ „zabetonovaného mozku“. Prostě drobnost je jinak a my jsme z toho celí vedle a nic nejde a všude jsou problémy.
Jenže ty problémy jsou jenom v nás a stačí si říct – „dobře, takže letos od středy“.
Přeji Ti krásnou prosluněnou dovolenou. Začni se na ni chystat a ničím si to nenechej zkazit.

anonym

Pokud pracujete ve firme , ktera vyvazi soucastky do zahranici , tak to zavisi i na tom ( hlavne na tom ) , kdy maji celozavodni dovolenou i ty satty , kam nejvize dovazite ). Napr. v Nemecku – maji prazdniny rozdelene podle reigonu , tak take zalezi, kam se zbozi zavazi. V Bayernu a Bad Württembergu zacinaji prazdniny detem myslim 26.7. , tak i podle toho tam zaviraji fabriky. Pisi to jako priklad , ty datumy. ze vy nemuzete tedy vyrabet, kdyz oni " stoji ".
Pravdepodobne to mate tedy podle vaseho nejvetsiho odberatele. A souvisi i to i s dopravou , se skladovanim , se vsim.
Urcite vam v praci uz hodne predem rekli, kdy ta cel. dovolena bude. A podle toho se zamestnanci pak zachovaji a objednaji dov. podle terminu.

  • iv-

anonym

Na vývěsní tabuli toto oznámení visí asi týden.Když vezmu několik let zpět,nikdy tomu tak nebylo,ale jinak máš pravdu,že v zahraničí mají také celozávodní dovolené. Letos je to pro nás novinka. Já si,například rezervoval dovolenou před dvěma měsíci,ale proto že mám 14 dní,tak se ten týden v pohodě vešel.