Avatar uživatele
anonym

Vy,kteří budete mít celozávodní dovolenou…

…máte od pondělí nebo vám začíná,jako u nás ,od středy?!Je to nezvyklé ,abych nastupoval dovolenou uprostřed týdne!
Doplňuji:
Pravdou je,že mám 14dní dovolenou,ale co ti,kteří mají rezervovanou dovolenou od soboty do soboty?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? anonym před 4336 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Možná to je nezvyklé, ale neni na tom nic zvláštního. Z nějakých důvodů to firmě asi takto vyhovuje. Nemám žádnou celozávodní dovolenou, takže bych klidně nastoupil třeba v pátek

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Celozávodní dovolená už mne také netrápí. Ale faktem je, že pokud se zaměstnanec s objednáním své dovolené např. u cestovky „netrefil“ přesně do termínu celozávodní dovolené, může se domluvit se zaměstnavatelem na individuální úpravě. No a potom je tu také skutečnost, že celozávodní dovolená trvá 14 dnů. Nárok na dovolenou má i nováček podstatně delší (dvojnásobek), takže ty dva dny, které by mu mohly činit problémy, si prostě dobere k těm 14 a není co řešit.
Barbakane, toto je klasický případ „zabetonovaného mozku“. Prostě drobnost je jinak a my jsme z toho celí vedle a nic nejde a všude jsou problémy.
Jenže ty problémy jsou jenom v nás a stačí si říct – „dobře, takže letos od středy“.
Přeji Ti krásnou prosluněnou dovolenou. Začni se na ni chystat a ničím si to nenechej zkazit.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Pokud pracujete ve firme , ktera vyvazi soucastky do zahranici , tak to zavisi i na tom ( hlavne na tom ) , kdy maji celozavodni dovolenou i ty satty , kam nejvize dovazite ). Napr. v Nemecku – maji prazdniny rozdelene podle reigonu , tak take zalezi, kam se zbozi zavazi. V Bayernu a Bad Württembergu zacinaji prazdniny detem myslim 26.7. , tak i podle toho tam zaviraji fabriky. Pisi to jako priklad , ty datumy. ze vy nemuzete tedy vyrabet, kdyz oni " stoji ".
Pravdepodobne to mate tedy podle vaseho nejvetsiho odberatele. A souvisi i to i s dopravou , se skladovanim , se vsim.
Urcite vam v praci uz hodne predem rekli, kdy ta cel. dovolena bude. A podle toho se zamestnanci pak zachovaji a objednaji dov. podle terminu.

  • iv-

před 4336 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Na vývěsní tabuli toto oznámení visí asi týden.Když vezmu několik let zpět,nikdy tomu tak nebylo,ale jinak máš pravdu,že v zahraničí mají také celozávodní dovolené. Letos je to pro nás novinka. Já si,například rezervoval dovolenou před dvěma měsíci,ale proto že mám 14 dní,tak se ten týden v pohodě vešel.

před 4336 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek