Vy a elektronické knihy. Znáte, používáte? Jaké řešení a proč?

Používáte elektronickou čtečku knih ? Znáte Kindle ? Díky projektu Gutenberg.org jsou pro jakoukoliv čtečku tisice klasických děl zdarma. Oslovuje vás český rajknih.cz se svou mobilní čtečkou pro telefony?

Znáte v česku i jiné servery než www.ebux.cz a www.rajknih.cz ktere se vám osvědčily a poskytují prodej elektronických knih do těchto čteček ?

nové příležitosti v česku

Nejlepší odpověď
blesk26

Od minulého týdne máme Kindle doma už dva. Pořídil jsem ho rodičům k Vánocům a mělo to úspěch. Maminka nedávno prohlásila, že se na něm stala úplně závislá a nedá ho z ruky (což je pravda, protože snad každou volnou chvíli na tom něco čte), takže abychom si mohli počíst s taťkou, museli jsme si koupit druhý :D

Co jsem kde četl, tak Kindle 3 by měl být ze čteček asi nejlepší a musím potvrdit, čte se z něho úplně výborně. Po pár přečtených stránkách si člověk zvykne a přijde mi, že i kontrast je lepší a písmenka jsou ostřejší, než na papíře, takže je to zkrátka méně namáhavé. Člověk se prostě těší, až na konci stránky bude moci zmáčknout tlačítko listování a dívat se, jak se krystaly přeformují na další stránku :)

Na telefonu bych si asi nečetl, displej je moc malý a baterka nic nevydrží, když telefon svítí. Kindle opravdu vydrží většinou několik týdnů.

Výborným zdrojem knih je třeba ebookforum.cz a knihovna xtrance.info. Ovšem nevím jak to je s právním hlediskem, zda-li je stahování z těchto zdrojů legální, či ne.

Další odpovědi
ReHu

Zatím o el.knize pouze uvažuji 🙂.

led

Čítam ebooky už roky na PDA, výhoda je okrem iného na malej ploche (rozmerovo a váhovo) mám množstvo literatúry so sebou. Nielen beletriu ale i odborné. pomocou programov calibre, mobipocket si môžem akýkoľvek elektronický dokument preložiť do ebooku, takže všetko potrebné mám vždy pri sebe.
Ďaľšia výhoda ebooku je napríklad v hromadnej doprave. Otvorte si knihu alebo noviny a hneď niekomu prekážate, otvorte si ebook, máte ho v dlani a neprekážate. Stratený čas cestovaním využijete čítaním.
Nevýhoda: ak máte slabý zdroj nečítate ☹
Obísť to možno záložným zdrojom.

Lenjička

Tvůj příspěvek je taková hezká neskrytá reklama 🙂
Hodně se mi elektronické knihy líbí, ačkoli osobně preferuji otáčení stran a barevné záložky 😉
Výhodou knih elektronických je zase fakt, že si člověk může vzít kolik knih chce, a to i velké odborné bichle 🙂
Takže na Terryho Pratcheta asi ne, na Anatomii člověka a jazykové učebnice ano 🙂

elektrikář

Zkoušel jsem to spustit na počítači, i když inzerovali že je to zdarma zatím se mi nic stáhnout do počítače nepodařilo.Zkusím adresy uvedene v předchozích řádcích, Byla by to výhoda. Nedávno jsem si koupil na doporučení prodavače knížku za 200.- a vůbec se mi to nelíbí, Bohužel v našem mněstečku knihkupci vymřeli.