Avatar uživatele
anonym

Vy a elektronické knihy. Znáte, používáte? Jaké řešení a proč?

Používáte elektronickou čtečku knih ? Znáte Kindle ? Díky projektu Gutenberg.org jsou pro jakoukoliv čtečku tisice klasických děl zdarma. Oslovuje vás český rajknih.cz se svou mobilní čtečkou pro telefony?

Znáte v česku i jiné servery než www.ebux.cz a www.rajknih.cz ktere se vám osvědčily a poskytují prodej elektronických knih do těchto čteček ?

nové příležitosti v česku

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? blesk26, anonym, ReHu, kapka, iceT, Kerberus, arygnoc před 4767 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
blesk26

Od minulého týdne máme Kindle doma už dva. Pořídil jsem ho rodičům k Vánocům a mělo to úspěch. Maminka nedávno prohlásila, že se na něm stala úplně závislá a nedá ho z ruky (což je pravda, protože snad každou volnou chvíli na tom něco čte), takže abychom si mohli počíst s taťkou, museli jsme si koupit druhý :D

Co jsem kde četl, tak Kindle 3 by měl být ze čteček asi nejlepší a musím potvrdit, čte se z něho úplně výborně. Po pár přečtených stránkách si člověk zvykne a přijde mi, že i kontrast je lepší a písmenka jsou ostřejší, než na papíře, takže je to zkrátka méně namáhavé. Člověk se prostě těší, až na konci stránky bude moci zmáčknout tlačítko listování a dívat se, jak se krystaly přeformují na další stránku :)

Na telefonu bych si asi nečetl, displej je moc malý a baterka nic nevydrží, když telefon svítí. Kindle opravdu vydrží většinou několik týdnů.

Výborným zdrojem knih je třeba ebookforum.cz a knihovna xtrance.info. Ovšem nevím jak to je s právním hlediskem, zda-li je stahování z těchto zdrojů legální, či ne.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ReHu

Zatím o el.knize pouze uvažuji 🙂.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Čítam ebooky už roky na PDA, výhoda je okrem iného na malej ploche (rozmerovo a váhovo) mám množstvo literatúry so sebou. Nielen beletriu ale i odborné. pomocou programov calibre, mobipocket si môžem akýkoľvek elektronický dokument preložiť do ebooku, takže všetko potrebné mám vždy pri sebe.
Ďaľšia výhoda ebooku je napríklad v hromadnej doprave. Otvorte si knihu alebo noviny a hneď niekomu prekážate, otvorte si ebook, máte ho v dlani a neprekážate. Stratený čas cestovaním využijete čítaním.
Nevýhoda: ak máte slabý zdroj nečítate ☹
Obísť to možno záložným zdrojom.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lenjička

Tvůj příspěvek je taková hezká neskrytá reklama 🙂
Hodně se mi elektronické knihy líbí, ačkoli osobně preferuji otáčení stran a barevné záložky 😉
Výhodou knih elektronických je zase fakt, že si člověk může vzít kolik knih chce, a to i velké odborné bichle 🙂
Takže na Terryho Pratcheta asi ne, na Anatomii člověka a jazykové učebnice ano 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elektrikář

Zkoušel jsem to spustit na počítači, i když inzerovali že je to zdarma zatím se mi nic stáhnout do počítače nepodařilo.Zkusím adresy uvedene v předchozích řádcích, Byla by to výhoda. Nedávno jsem si koupil na doporučení prodavače knížku za 200.- a vůbec se mi to nelíbí, Bohužel v našem mněstečku knihkupci vymřeli.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek