bolak

Všude se píše/říká ze voda v bodu varu ničí všechny choroboplodný zárodky a bakterie…

Všude se píše/říká ze voda v bodu varu ničí všechny choroboplodný zárodky a bakterie, který by mohli člověku nějak uškodit. Tak se chci zeptat, v případě že nám zplesniví polévka, tak jí stačí jenom převařit a můžeme ji zase normálně bez obav jíst?

Nejlepší odpověď
www

Zaprvé 100stC nestačí, chirurgické nástroje se sterilizují při mnohem vyšší teplotě a tuším 20minut.
No a navíc, produkty některých plísní nezlikviduje ani var, jsou totiž termostabilní.
Doplňuji:
Ano, říká še to, ale teplota 100stC stačí jen na odstranění běžné „kontaminace“ potravin.

Další odpovědi
briketka10

to těžko, hele v sobotu já husa a vím, že se to nemá
jsem dělala kuřecí játra a miluju syrový maso no a
co jsem udělala kousek ochutnala !! dnes teprve je mi
líp ležela jsem jak na marách, všecko, všecičko se musí
pořádně provařit, propíct, upíct a syrový budu jíst už jen
hovězí mňam mňam proč mám tak ráda to syrový maso :O

aramah

Stou polévkou je to tak že i když ji převaříš nevím nevím zda bys ji snědl,no a kdyby jo tak projistotu zanech poslední vůli :DDD nebo si zajisti rezervaci na WC :))

elektrikář

Polívku vyhoď jinak ti bude špatně Plísně vytvářejí pod svým povrchem toxiny Viz penicilín.
Doplňuji:
A kdo ví jaký druh plísně se ti doma usadil.

bolak

aramah: myslíš že by nám to nechutnalo? dyť my normálně kupujem nivu..

aramah

Nojo niva tu taky můžu a je mi fuk že je plesnivá 🙂

bolak

tak já ti pošlu tuhlenctu mojí nivu z polívky ke srovnání a vozkoušíš to, která je lepší, rozhod sem se že asi změním zaměření a stanu se kuchařem, vypadá to takový jednododuchý..

aramah

Jsi mooooc laskavej ale já se obejdu bez ty tvoji domácí 🙂 Jo a kuchařina ti nesluší chce to něco jiného 🙂 Už teď mám divnej pocit kolem žaludku… _DD

bolak

ty seš holt plná předsudků, ještěs to nežkusila a už ti to nechutná, jako malá jarda, měla bys s tím něco dělat (počkáme na Damiánu, vona ti to vyžene z hlavy!!)

:)

aramah

Nic se z hlavy vyhánět nebude co by mi pak zbylo 🙂

Damiana ti to vysvětlí k mé spokojenosti uvidíš:DD

briketka10

aramah,
no to já taky, jen jak jsem si přečetla o tý
polívce, tak mi bylo ták něják zas blivno
fuj, jenže znáš ho ! on si nedá nedá pokoj
jen ať zůstane pěkně tady a baví nás, nebo
ho vlasofila vytaháme za vlasy a basta fidli :O

aramah

🙂 To víš bolak je jen jeden 🙂

briketka10

:))

briketka10

:(

briketka10

niva je můj taky nejlepší sýr a syrečky všecky
plesniváčci na světě já mám ráda a česneková
pomazánka jůů :-o