harimatka

Vstup na soukromý pozemek – ohrady pro koně

Lze brát elektrické ohradníky, jako ohraničení? Mám je označené jako soukromý pozemek se zákazem vstupu. Chci vědět zda to takto stačí aby jsem případně mohla podat oznámení za vniknutí na soukromý pozemek. Jde o to, že mi do ohrad s koňmi neustále chodí lidi, krmí koně, jeden kůň mi z jejich přehnaného krmení dostal koliku a skončil na klinice, a už ooravdu nepotřebuji a by se to opakovalo. Nebo když je krmí, tak se koně mezi sebou kopou jak bojují o jablka a už se několikrát zranili. Jde se nějak bránit? díky za odpovědi
Doplňuji:
Napsala jsem jasně že mi chodí do ohrad! Lidi mi lezou přímo mezi koně. Vůbec jim nevadí, pustit tam i tříleté děti, a je jim jedno že se koně i občas leknou splaší nebo pokopou a to většinou právě kvůli nim. takže jaký koridor? Nemůžu si dovolit objekt celý oplotit, kdyby ano pak by to bylo samozřejmě jiné, nikdo by se tam už nedostal. Proto jsem se právě ptala, zda se elektrický ohradník jako ohraničení dá považovat za ohrazení pozemku. Údajně by mělo stačit, že je na tom napsané zákaz vstupu, soukromý pozemek. Lidi jsou neustále upozorňováni, že tam nemají co dělat, o kamerách už jsem přemýšlela, problém je ale v tom kam je dát když je to pouze z elektrického ohradníku :(

Nejlepší odpověď
anonym

Oni ti lidé asi nelezou do ohrady, ne? S největší pravděpodobností stojí vně a krmí. Pokud chceš něco takového řešit úřední cestou, budeš muset mít kolem ohrady ještě jedno oplocení aby vznikl „koridor“, kam už bude vstup zakázán a jeho porušení můžeš hlásit na patřičné úřady. V mém okolí byl podobný problém, dokonce došlo k otravě koní. Není špatné opatřit soukromý pozemek kamerovým systémem nebo fotopastí, nebo popřípadě na tyto systémy pouze „upozornit“.
Doplňuji:
Stále je u nás problém s ochranou soukromého majetku. Pokud si např. pořídíš pasteveckého strážního psa (středoasiata, kavkazana nebo čuvače ap.) a něco se semele, budeš se ještě zodpovídat za konání psa. Ve skutečnosti nemusí být soukromý pozemek ani oplocen (takže el.ohradník splňuje ohraničení soukr.pozemku) ale pouze stačí být viditelně označen. Můžeš se obrátit na policii, že ti někdo opakovaně páchá škodu na soukromém majetku (koně) a ohrožuje svým konáním zdraví zvířat.

Další odpovědi
mosoj

Proti lidské blbosti těžko. Nejvíce škodí ti, co lásku k zvířatům přehánějí.
Označení zákazu vstupu stačí, ještě bych tam přidal ten zákaz krmení – jak říkám- týká se to lidí a někteří mají malý mozek velký a velký malý.
Problém bude ale s hustotou tabulek. Pachatel se bude bránit, že tabulku neviděl.