Lucimia

Vstávání – jak to máte vy?

http://www.stas­tnezeny.cz/in­dex.asp?menu=3&re­cord=20395&fil­terUser=
zajímavý článek k zamyšlení.
Jak to máte vy?

Já teda zatím studuji, takže vstávám v průměru tak kolem 7 ale i tak je to pro mě nepříjemný. Pokud vstávám třeba na zkoušku v 5 nebo na praxi v 5, tak bych vraždila, páč spím tuze ráda. 🙂
Ale budíka si nastavuju půl hodiny před odchodem z domu a vždy to musím stihnout. Z postele lezu hned, rychle na záchod, oblíct, kakao, pak vyčistit zuby, namalovat se a odcházím. Vždy to do půl hodiny stihnu. Kdybych si nastavovala budíka na dřív a postupně oddalovala, tak už stejně nemám kvalitní spánek a už radši vstávám. Nechápu segru co vstává po 5 zazvonení, hodinu i dýl před tím než odchází a je půl dne v koupelně (nevím co tam dělá – nesprchuje se).
Jinak jsem taky noční sova spíš, když je víkend chodím spát tak v 11 někdy i dýl a vstávám v 10 až v 11. Přítel jakbysmet.
Ale když chodím na praxi tak mě to nutí chodit spát už v 9.

Nejlepší odpověď
quentos

mám to přesně jako tazatelka ;{)= jsem sova před desátou mě z postele nedostanete, pokud tedy zrovna nemusím nebo nejedu na turnaj, to je pak jiná. Pak studenou sprchu a kafe, teprve potom se MOŽNÁ zmátožím. Spát pak chodívám kolem třetí ráno. Ještě že zatím učím jen odpolední kurzy – jak už jsem říkal, až nám přibudou ranní, to nechci vidět ;{)=
Doplňuji:
, před desátou… vypadla mi tam čárka

Další odpovědi
kropitko

Je to jen o zvyku,já vstávám ráno kolem šestý i když nemusím,prostě síla zvyku,leta jsem vstávala ráno s dětma do školy…no a ještě mě to čeká,malý je rok,tak na tom zatím nehodlám nic měnit. Hlavně mám spoustu času,než kdybych spala do oběda…

anonym

Protože pracuji tam,kde pracuji,vstávám cca třikrát týdně ve 4:OO. Je to věc zvyku.
A autobusy nejsou kupodivu prázdné.
Mám to kompenzované ost. prac. dobou a volnem.

iwetax

Pokud jsem chodila do práce, tak jsem vstávala co nejdýl, tedy 20minut před odchodem. Akorát jsem si oblékla připravené věci, vzala připravenou sváču a vyčistila si zuby. Přítel vstává o 1,5hod. dřív, udělá si kafe a kouká na televizi.

Jahoda

Když jsem chodila do práce, vstávala jsem kolem 7:00. V 8:00 už jsem musela být v práci. Teď mám dovolenou takže si hezky pospím. Už mi to dloooouho chybělo. 🙂. Ovšem jsou i dny, kdy mám, jak já říkám, „papírovací“ den a to musím vstávat brzo a už od rána lítat po úřadech.

ten který je

Nařizuji si budíka o dvě hodiny dříve než jdu do práce.Půl hodiny mám na rozkoukání a protažení,další hodinu a půl mám na hygienu,kávu se snídaní.Ještě se podívám na zprávy a v rychlosti na otázky-odpovědi.Teprve potom jdu tvořit hodnoty. 🙂Nemám rád kvalt.

panenka

Já vstávám v 6:30 kvůli dětem které mi jdou do školy.O víkendu se zase pak ale vyspím to už k ním vstává manžel a mě nechává vyspat.

ReHu

Naštěstí už vstávat na budíka nemusím, pracuju podle toho, jak si vše domluvím.
Když jsem ale byla zaměstnanec a do work chodila pravidelně ráno, byl to běs. Čím dříve jsem vstávala, tím hůře stíhala. Takže, jak píše tazatelka, půl hoďky stačí. I když jsem vstávala na 3 buzení.
Jsem také sova a chodím spát mezi půlnocí a 2 ranní, budím se po 7–8 hodinách spánku, takže podle toho, kdy zaberu 🙂.

SinceX

Nesnáším ranní vstávání, kéž by školy fungovaly od deseti. V noci jdu naopak zase pozdě, ve dvanáct je můj „standard“ . O víkendu mi nedělá problémy být do rána vzhůru, celý den nespat a další noc do tří rána sedět u PC.

anonym

tak,já vstávám až se probudím,nebo mne probudí pes,tak to musím vstát a jdeme na procházku(dříve,jak v 7.hod. to ale není),už si ani nepamatuji jaké to je,vstávat podle budíku.

Marky71

Spím moc ráda, ale bohužel musím vstávat po páté, chodím do práce od šesti, abych zase odpoledne mohla být kvůli dětem doma dřív.

Michal

Je to návyk a ustálená forma,která se dá cvičením upravit.

anonym

Vstavani bylo pro mne murou,kdyz jsem byla mlada.Jiz asi 12 rok vstavam pravidelne o 6h a kdyz to nahodou prezenu(trebas vecirek)tak nemam problem v tech 6 vstat,zvykla jsem si a mam delsi den.

led

patrím medzi šťastlivcov, ktorí nepotrebujú budík. Mám vypestované biohodiny, pred spaním si poviem, kolko hodín chcem spať a spím. Zatiaľ ma to nesklamalo. Ale paradoxne je, keď nespím párny /sudý/ počet hodín, som nevyspatá…

Jirka K

Já vstávám v 7:00 do školy chodím do 4.tř. nesnáším vstávat brzo ráno!xD