Bronzový

Vstávání - jak to máte vy?

http://www.stastnezeny.cz/…
zajímavý článek k zamyšlení.
Jak to máte vy?

Já teda zatím studuji, takže vstávám v průměru tak kolem 7 ale i tak je to pro mě nepříjemný. Pokud vstávám třeba na zkoušku v 5 nebo na praxi v 5, tak bych vraždila, páč spím tuze ráda. :-)
Ale budíka si nastavuju půl hodiny před odchodem z domu a vždy to musím stihnout. Z postele lezu hned, rychle na záchod, oblíct, kakao, pak vyčistit zuby, namalovat se a odcházím. Vždy to do půl hodiny stihnu. Kdybych si nastavovala budíka na dřív a postupně oddalovala, tak už stejně nemám kvalitní spánek a už radši vstávám. Nechápu segru co vstává po 5 zazvonení, hodinu i dýl před tím než odchází a je půl dne v koupelně (nevím co tam dělá - nesprchuje se).
Jinak jsem taky noční sova spíš, když je víkend chodím spát tak v 11 někdy i dýl a vstávám v 10 až v 11. Přítel jakbysmet.
Ale když chodím na praxi tak mě to nutí chodit spát už v 9.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

mám to přesně jako tazatelka ;{)= jsem sova před desátou mě z postele nedostanete, pokud tedy zrovna nemusím nebo nejedu na turnaj, to je pak jiná. Pak studenou sprchu a kafe, teprve potom se MOŽNÁ zmátožím. Spát pak chodívám kolem třetí ráno. Ještě že zatím učím jen odpolední kurzy - jak už jsem říkal, až nám přibudou ranní, to nechci vidět ;{)=
Doplňuji:
, před desátou... vypadla mi tam čárka

Další odpovědi:

Zlatý

Je to jen o zvyku,já vstávám ráno kolem šestý i když nemusím,prostě síla zvyku,leta jsem vstávala ráno s dětma do školy...no a ještě mě to čeká,malý je rok,tak na tom zatím nehodlám nic měnit. Hlavně mám spoustu času,než kdybych spala do oběda....

Protože pracuji tam,kde pracuji,vstávám cca třikrát týdně ve 4:OO. Je to věc zvyku.
A autobusy nejsou kupodivu prázdné.
Mám to kompenzované ost. prac. dobou a volnem.

Bronzový

Pokud jsem chodila do práce, tak jsem vstávala co nejdýl, tedy 20minut před odchodem. Akorát jsem si oblékla připravené věci, vzala připravenou sváču a vyčistila si zuby. Přítel vstává o 1,5hod. dřív, udělá si kafe a kouká na televizi.

Zlatý

Když jsem chodila do práce, vstávala jsem kolem 7:00. V 8:00 už jsem musela být v práci. Teď mám dovolenou takže si hezky pospím. Už mi to dloooouho chybělo. :-). Ovšem jsou i dny, kdy mám, jak já říkám, "papírovací" den a to musím vstávat brzo a už od rána lítat po úřadech.

Zlatý

Nařizuji si budíka o dvě hodiny dříve než jdu do práce.Půl hodiny mám na rozkoukání a protažení,další hodinu a půl mám na hygienu,kávu se snídaní.Ještě se podívám na zprávy a v rychlosti na otázky-odpovědi.Teprve potom jdu tvořit hodnoty. :-)Nemám rád kvalt.

Zlatý

Já vstávám v 6:30 kvůli dětem které mi jdou do školy.O víkendu se zase pak ale vyspím to už k ním vstává manžel a mě nechává vyspat.

Zlatý

Naštěstí už vstávat na budíka nemusím, pracuju podle toho, jak si vše domluvím.
Když jsem ale byla zaměstnanec a do work chodila pravidelně ráno, byl to běs. Čím dříve jsem vstávala, tím hůře stíhala. Takže, jak píše tazatelka, půl hoďky stačí. I když jsem vstávala na 3 buzení.
Jsem také sova a chodím spát mezi půlnocí a 2 ranní, budím se po 7-8 hodinách spánku, takže podle toho, kdy zaberu :-).

Bronzový

Nesnáším ranní vstávání, kéž by školy fungovaly od deseti. V noci jdu naopak zase pozdě, ve dvanáct je můj "standard" . O víkendu mi nedělá problémy být do rána vzhůru, celý den nespat a další noc do tří rána sedět u PC.

tak,já vstávám až se probudím,nebo mne probudí pes,tak to musím vstát a jdeme na procházku(dříve,jak v 7.hod. to ale není),už si ani nepamatuji jaké to je,vstávat podle budíku.

Pokročilý

Spím moc ráda, ale bohužel musím vstávat po páté, chodím do práce od šesti, abych zase odpoledne mohla být kvůli dětem doma dřív.

Stříbrný

Je to návyk a ustálená forma,která se dá cvičením upravit.

Vstavani bylo pro mne murou,kdyz jsem byla mlada.Jiz asi 12 rok vstavam pravidelne o 6h a kdyz to nahodou prezenu(trebas vecirek)tak nemam problem v tech 6 vstat,zvykla jsem si a mam delsi den.

Zlatý

patrím medzi šťastlivcov, ktorí nepotrebujú budík. Mám vypestované biohodiny, pred spaním si poviem, kolko hodín chcem spať a spím. Zatiaľ ma to nesklamalo. Ale paradoxne je, keď nespím párny /sudý/ počet hodín, som nevyspatá...

Já vstávám v 7:00 do školy chodím do 4.tř. nesnáším vstávat brzo ráno!xD

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Volný čas a hobby

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Volný čas a hobby

Zlatý Drap 880
Zlatý annas 867
Zlatý quentos 859
Zlatý hanulka11 556
Zlatý mosoj 542
Zlatý led 472
Zlatý marci1 459
Zlatý gecco 385
Zlatý iceT 373
Zlatý panenka 367

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.