Avatar uživatele
Lucimia

Vstávání – jak to máte vy?

http://www.stas­tnezeny.cz/in­dex.asp?menu=3&re­cord=20395&fil­terUser=
zajímavý článek k zamyšlení.
Jak to máte vy?

Já teda zatím studuji, takže vstávám v průměru tak kolem 7 ale i tak je to pro mě nepříjemný. Pokud vstávám třeba na zkoušku v 5 nebo na praxi v 5, tak bych vraždila, páč spím tuze ráda. 🙂
Ale budíka si nastavuju půl hodiny před odchodem z domu a vždy to musím stihnout. Z postele lezu hned, rychle na záchod, oblíct, kakao, pak vyčistit zuby, namalovat se a odcházím. Vždy to do půl hodiny stihnu. Kdybych si nastavovala budíka na dřív a postupně oddalovala, tak už stejně nemám kvalitní spánek a už radši vstávám. Nechápu segru co vstává po 5 zazvonení, hodinu i dýl před tím než odchází a je půl dne v koupelně (nevím co tam dělá – nesprchuje se).
Jinak jsem taky noční sova spíš, když je víkend chodím spát tak v 11 někdy i dýl a vstávám v 10 až v 11. Přítel jakbysmet.
Ale když chodím na praxi tak mě to nutí chodit spát už v 9.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Makulka před 5120 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

mám to přesně jako tazatelka ;{)= jsem sova před desátou mě z postele nedostanete, pokud tedy zrovna nemusím nebo nejedu na turnaj, to je pak jiná. Pak studenou sprchu a kafe, teprve potom se MOŽNÁ zmátožím. Spát pak chodívám kolem třetí ráno. Ještě že zatím učím jen odpolední kurzy – jak už jsem říkal, až nám přibudou ranní, to nechci vidět ;{)=
Doplňuji:
, před desátou… vypadla mi tam čárka

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
kropitko

Je to jen o zvyku,já vstávám ráno kolem šestý i když nemusím,prostě síla zvyku,leta jsem vstávala ráno s dětma do školy…no a ještě mě to čeká,malý je rok,tak na tom zatím nehodlám nic měnit. Hlavně mám spoustu času,než kdybych spala do oběda…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Protože pracuji tam,kde pracuji,vstávám cca třikrát týdně ve 4:OO. Je to věc zvyku.
A autobusy nejsou kupodivu prázdné.
Mám to kompenzované ost. prac. dobou a volnem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iwetax

Pokud jsem chodila do práce, tak jsem vstávala co nejdýl, tedy 20minut před odchodem. Akorát jsem si oblékla připravené věci, vzala připravenou sváču a vyčistila si zuby. Přítel vstává o 1,5hod. dřív, udělá si kafe a kouká na televizi.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jahoda

Když jsem chodila do práce, vstávala jsem kolem 7:00. V 8:00 už jsem musela být v práci. Teď mám dovolenou takže si hezky pospím. Už mi to dloooouho chybělo. 🙂. Ovšem jsou i dny, kdy mám, jak já říkám, „papírovací“ den a to musím vstávat brzo a už od rána lítat po úřadech.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ten který je

Nařizuji si budíka o dvě hodiny dříve než jdu do práce.Půl hodiny mám na rozkoukání a protažení,další hodinu a půl mám na hygienu,kávu se snídaní.Ještě se podívám na zprávy a v rychlosti na otázky-odpovědi.Teprve potom jdu tvořit hodnoty. 🙂Nemám rád kvalt.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
panenka

Já vstávám v 6:30 kvůli dětem které mi jdou do školy.O víkendu se zase pak ale vyspím to už k ním vstává manžel a mě nechává vyspat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Naštěstí už vstávat na budíka nemusím, pracuju podle toho, jak si vše domluvím.
Když jsem ale byla zaměstnanec a do work chodila pravidelně ráno, byl to běs. Čím dříve jsem vstávala, tím hůře stíhala. Takže, jak píše tazatelka, půl hoďky stačí. I když jsem vstávala na 3 buzení.
Jsem také sova a chodím spát mezi půlnocí a 2 ranní, budím se po 7–8 hodinách spánku, takže podle toho, kdy zaberu 🙂.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
SinceX

Nesnáším ranní vstávání, kéž by školy fungovaly od deseti. V noci jdu naopak zase pozdě, ve dvanáct je můj „standard“ . O víkendu mi nedělá problémy být do rána vzhůru, celý den nespat a další noc do tří rána sedět u PC.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

tak,já vstávám až se probudím,nebo mne probudí pes,tak to musím vstát a jdeme na procházku(dříve,jak v 7.hod. to ale není),už si ani nepamatuji jaké to je,vstávat podle budíku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Marky71

Spím moc ráda, ale bohužel musím vstávat po páté, chodím do práce od šesti, abych zase odpoledne mohla být kvůli dětem doma dřív.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal

Je to návyk a ustálená forma,která se dá cvičením upravit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Vstavani bylo pro mne murou,kdyz jsem byla mlada.Jiz asi 12 rok vstavam pravidelne o 6h a kdyz to nahodou prezenu(trebas vecirek)tak nemam problem v tech 6 vstat,zvykla jsem si a mam delsi den.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

patrím medzi šťastlivcov, ktorí nepotrebujú budík. Mám vypestované biohodiny, pred spaním si poviem, kolko hodín chcem spať a spím. Zatiaľ ma to nesklamalo. Ale paradoxne je, keď nespím párny /sudý/ počet hodín, som nevyspatá…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jirka K

Já vstávám v 7:00 do školy chodím do 4.tř. nesnáším vstávat brzo ráno!xD

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek