tapeta

vstahuje se na mne amnestie

dne 31.8.09 jsem byl odsouzen pro trestni cin rizeni motoroveho vozydla bes řidickeho prukaza a pro mareni soudniho rozhodnuti.Odvolani mi bylo zamitnuto a tak jsem si vyridil odklad na dva mnesice vcera mi prisel nastup trestu a to na 28.2.010 chci se optat jestli by se na mne mnela vstahovat amnestie kdys tyto paragrafi byli zruseny jako trestne činy dekuji moc s pozdravem Novak

Odpovědi
standa

Zrušen byl jenom jeden vámi zmiňovaný paragraf, a to § 180d Řízení bez řidičského oprávnění.

Tento bývalý trestný čin byl překvalifikován na přestupek, za který vám bude v rámci přestupkového řízení udělena finanční sankce + s největší pravděpodobností zákaz řízení.

Vy jsre dostal tzv. souhrnný trest za oba trestné činy, které jste spáchal souběžně. Tento trest vám bude přiměřeně zkrácen, ale zákaz řízení určitě zůstane.

O kolik bude trest snížen byste se měl dozvědět snad ještě do konce ledna. Soud vám pošle dopis.