vstahuje se amnestie na podminky

prosim vas 1.1.2010 zacal platit novy trestni zakon ja mam podminku kterou sem dostal loni za kredez a chtel sem vedet jestli my ta podminka spadla nebo ne mam to za 247 astavec 1 pismene a,e dostal sem 8 mesicu s odkladem na 2 roky predem dekuji za odpoved

Odpovědi
standaQ

VZTAHUJE, ale jen částečně.

Opakovaná drobná krádež (§ 247/1.e) již není trestným činem, ale jen přestupkem.

Ale protože vaše jednání bylo kvalifikováno i podle odstavce 247/1.a (tento skutek zůstává i nadále trestným činem), tak trest nebude zrušen úplně, ale bude přiměřeně překvalifikován.

O výsledku bude v průběhu ledna vyrozuměn příslušným soudem.