Všimli jste si, že na některých serverech už začínají při registraci požadovat kompletní údaje vč. telefonu a adresy?

Nějak se mi to přestává líbit. To jim už nestačí ani IP adresa?
Doplňuji:
Na Facebooku tyto údaje uvedené nemám, ale ono je to vlastně jedno, protože poskytovatel připojení klidně s vašimi údaji obchoduje.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

I když je neuvedeš, tak je to jedno. Obchod s osobními údaji pěkně vzkvétá. Za pár korun koupíš spoustu čísel i s adresami.

Další odpovědi:

Zlatý

ono úplně stačí, že spousta serverů vás přihlašuje pomocí facebooku nebo google účtu, tak se automaticky dostávají k těmto vašim údajům aniž byste je musel vyplňovat :-)
Doplňuji:
*oprava: tak se MOHOU dostat k těmto údajům aniž byste je znovu vyplňoval.

Stříbrný

jojo...taky mě to docela vytáčí...snažím se nikam nic nepsat...ale když se dívám na profily některých uživatelů, tak někteří tam mají o sobě včechno, snad i číslo bot... .-)

Pokročilý

A o to právě jde - spojit IP adresu s kontaktem. To je nad zlato ;)

Zlatý

Mají smůlu - nevidím důvod proč bych takové informace zvěřejňoval. potom to prodají (zpravidla je to někde drobně napsáno) a pořád někdo otravuje na mobil. Kdo to dělá, tak se nepřihlásím, pokud doslova nejde o "život".
Podle IP adresy si o mne zjistí prakticky všechno - jen takhle je to pro ně pohodlnější a legislativně správně.

no to je ten velky brat.
oci ma vsade.

Všimla, například na e-shopech, ale tam je adresa důležitá, aby mohlo dorazit zboží. Ale svou adresu vyplním klidně i jinde - o své soukromí se nebojím.

Stříbrný

A bude hůř. Resp. myslím, že už je hůř, jen my ještě do detailů nevíme, co má kdo o nás vše sesbíráno a co lze pospojovat a dát dohromady.

Diskuze k otázce

anonym

Jo dnes už nás mají všechny jako na talíři. Stačí malý průser a už je máte za dveřmi. Minulý rok jsem byl na výslechu ohledně dopr. nehody, které jsem se bohužel zůčastnil a nestačil jsem se divit, když pan policista otevřel mapu dopravních kamer. Ti by byli schopni zmapovat celou vaši cestu do práce bez jediného slepého místa. :)

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 949
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 819
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.