Zlatý

Všimli jste si toho kiksu???

Pokud jste viděli právě skončivší "Edith Piaf" na ČT1 (díval jsem se již podruhé a vychutnával se stejnou intenzitou - nesmrtelné dílo sdtejně jako zpěvačka) -- nešlo si nevšimnout zásadní překladatelské boty v překladu písně "Je ne regrette rien." Jako by to tím celé zabili. To snad nemůžou myslet vážně...
Doplňuji:
přeložili název jako "Ničeho nelituj" (sic!), místo "Ničeho nelituji". Překlep to nebyl, protože tato věta se v písni vyskytuje několikrát. Vždy to přeložili jako "Ničeho nelituj". Přitom ta první osoba je kardinálně důležitá - obecně se píseň vnímá jako vyjádření Edithina životního postoje.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

nikdo není dokonalý

Další odpovědi:

Bronzový

A mě je jedno,jak je to v překladu,bo tohle není moje parketa.

Pokročilý

QUENTOSI AHOJ, TAKY NEROZUMÍM,MŮŽEŠ MI TO OBJASNIT? BIGFOOT
QUENTOSI DOBRÝ UŽ ROZUMÍM A MÁŠ PRAVDU- TO BYLO JEJÍ VYZNÁNÍ O SOBĚ SAMÉ. VIDĚL JSEM O NÍ FILM A MĚLA TO HODNĚ TĚŽKÝ.

Pokročilý

tak toho jsem si haluzově zrovna všimla přestože mé znalosti FRJ jsou elementární (místy ani to ne), ale říkala jsem si.. to je jako u jednoho filmu, kdy on říká: "Do you know, how long I´ve waited for you?" a přeloženo je to: "Víš, jak jsem se o tebe bál?"

Některé věci jsou až do očí bijící, když si toho člověk všimne..

Bronzový

budeš mi to muset osvětlit, zůstalo mi to utajeno, nerozumím francouzsky...

Diskuze k otázce

Zlatý

1popelka1

Quentosi, mám dojem, že poprvé (na začátku písně) to přeložili správně a až pak špatně. Ale možná se pletu, ale vím, že mě to taky zarazilo, protože překlad znám v první osobě.

Zajímavé otázky v kategorii Hudba, film a TV

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Hudba, film a TV

Zlatý iceT 777
Zlatý briketka10 583
Zlatý annas 575
Zlatý quentos 506
Zlatý marci1 426
Zlatý Drap 401
Zlatý bolak 345
Zlatý led 332
Zlatý hanulka11 271
Zlatý mosoj 216

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.