salsa verde

Všimli jste si někdy jak často…

se vyskytuje v českých příslovích, přirovnáních apod. proces házení něčeho někam? Např. do jednoho pytle, hrách na stěnu, perly sviním, kamenem, flintou, něco za hlavu …co vás ještě napadá?

Nejlepší odpověď
annas

Házet klacky pod nohy – Svatý Matěj hází pluhy s půnebí (to jsme náhodou objevila) – Vůl hází rohem prsť do nebe – Hází sebou jako moucha v pavučině – Házet čučku – Házet střevíc…

Máte pravdu, kolik všeho a co se hází…

Další odpovědi
anonym

Hodit na to bobek.
Doplňuji:
Ještě jsem si vzpomněl,že hodit se dá i šavli,kosu