Zlatý

Všimli jste si, jak už je brzo tma? Kolem 21.hod. Skoro to vypadá, že bude za chvíli po létě :-(.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Matka příroda má svoje vrtochy a proto každý rok je jiný. Čas otáčení Zeměkoule, jejího oběhu okolo slunce a měnící se délka dne během ročních období, však patří téměř mezi konstanty. Na adresu škarohlídů moje známá vždycky reaguje poznámkou: ano ano, letos i ten med je nějak méně sladký.

Další odpovědi:

Zlatý

Zákonitosti.
Od letního slunovratu 21. června (nejdelší den v roce a nejkratší noc) se další dny zkracují o 1 minutu. Ještě nedávno při velkých vedrech jsem v 5 hodin ráno chodila na zahradu, dnes je tma. ¨

Tak tomu bude až do zimního slunovratu (21. 12 - nejdelší noc a nejkratší den) - den se začne o minutu prodlužovat.

Zlatý

Je pravda,že už po 21.hodině,já bydlím více na západ ,je už tma,ale já pamatuji,že v letním kině se začalo promítat až se sešeřilo a to bylo tak před 23.hod.,to se ale ještě neměnil čas na letní.

Zlatý

Jak vidím, nejsem sama, kdo si to myslí. U nás na Jesenicku je to také tak. Kolem 21. hodiny bývá tma jak v pytli. To já si pamatuji, že před několika lety jsme tu měli ještě ve 22:00 světlo. Hrůza. Tento rok je nějaký divný... :-(

Bronzový

Já jsem taky z Jesenicka, ale protože jsem "sova" tak mi vyhovuje, když už je tma v 17.00 h. Sice všichni okolo mě nadávají, že už musíme brzy svítit... a vidíte já si lebedím. Ale zimu přitom nenávidím. Může být sebekrásnější. A tady už začínají dozrávat jeřabiny a to se u nás říká, že za chvíli přijde zima. Ó hrůzo !!!

Co by měli říkat Eskymáci?

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Příroda a životní prostředí

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Příroda a životní prostředí

Zlatý Drap 650
Zlatý beer 514
Zlatý annas 513
Zlatý hanulka11 447
Zlatý mosoj 364
Zlatý www 358
Zlatý marci1 238
Zlatý gecco 206
Zlatý quentos 183
Zlatý venkovan 179

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.